Lacio srušio Interove snove o Ligi šampiona

Derbi 36. kola Serije A između Lacija i Intera na „Olimpiku“ završen je pobjedom domaćeg tima - 2:0 (1:0). Senad Lulić upisao asistenciju.

Inter je izgubio i teoretske šanse u trci za plasmanom u Ligu šampiona, a porazom od Lacija je čak kompromitivao i četvrtu poziciju na tabeli.

Lacio je poveo u osmom minutu, reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić je asistirao Miroslavu Kloseu, koji je majstorski lobovao golmana Intera za 1:0. Bio je to peti gol u posljednjih šest utakmica za tridesetsedmogodišnjeg njemačkog napadača.

U 27. minutu Stevan Jovetić je izbjegao ofsajd zamku i našao se ispred golmana rimskog kluba, ali je Kristijan Marketi odlično reagovao i odbranio udarac crnogorskog fudbalera.

Pet minuta kasnije, Antonio Kandreva je promiješao odbranu neroazura i iskosa sa lijeve strane odlično šutirao, međutim, sjajno je reagovao Samir Handanović i spriječio novi pogodak u svojoj mreži.

U nastavku je ekipa Roberta Manćinija imala više od igre i konstatno napadala, ali joj je često nedostajao završni pas za stvaranje mat pozicije ispred golmana Marketija.

Interesantna situacija dogodila se u 77. minutu kad je nekoliko galebova sletjelo na travnjak „Olimpika“ bez imalo straha i „prošetalo“ se polovinom Intera.

Kao da su najavili pogodak u mreži "neroazura".

Džejson Muriljo je u 84. minutu skrivio jedanaesterac i zaradio drugi žuti karton odnosno isključenje, a neumoljiv sa "bijele tačke" bio je Antonio Kandreva za "ovjeru" 14. ovosezonskog trijumfa tima Simonea Inzagija.

Kod nebesko-plavih u startnoj postavi nastupili su reprezentativci Srbije Milan Biševac i Dušan Basta, Filip Đorđević nije bio u protokolu, a Sergej Milinković-Savić je u igru ušao u 89. minutu nedjeljnog meča.

S druge strane u timu Intera, koji je uknjižio 10. poraz ove sezone, nije bilo srpskog reprezentativca Adema Ljajića, koji se prema navodima italijanskih medija, lakše povrijedio na treningu.