Egzibicija "lisica", Vardi bez het-trika

Fudbaleri Lestera sigurnom pobedom nad Evertonom uveličali proslavu titule.

Lester - Everton 3:1 (2:0) u poslednjem meču subotnjeg programa 37. kola Premijer lige!

Džejmi Vardi dao je golove u 5. i 65. minutu iz penala, ali sedam minuta kasnije nije iskoristio drugi udarac sa "bele tačke", čime je propustio priliku da se na vrhu liste strelaca izjednači sa Harijem Kejnom iz Totenhema (25:24).

Ipak, to je bila tek sekundarna priča u večeri kada je Lester pred svojim navijačima proslavio titulu, "overenu" remijem Čelsija i Totenhema u ponedeljak uveče.

"Lisice" su ovom pobedom kolo pre kraja uvećale saldo na 80 bodova, a Totenhem pred nedeljni meč protiv Sautemptona ima 10 bodova manje.

Vardi se vratio u tim posle dva meča suspenzije zbog verbalnog napada na sudiju tokom meča protiv Vest Hema i ubrzo potvrdio kvalitet, našavši se na pravom mestu posle centaršuta Endija Kinga.

Upravo King, koji je bio u Lesteru i kada je klub 2009. ušao iz treće lige u Čempionšip, odlično je u 33. minutu ispratio "ples" Rijada Mahreza po desnom krilu i povisio na 2:0.

Na 3:0 povisio je Vardi preciznim udarcem sa 11 metara, a "rezervista" Kevin Miraljas je dva minuta pre kraja ublažio poraz "karamela" nakon lepe solo akcije iskosa po levoj strani.

Fudbalerima Lestera posle utakmice je uručen trofej, namenjen novim šampionima Premijer lige.