Ludnica u Holandiji: Kiks Ajaksa, PSV šampion!

U neverovatno uzbudljivom finišu sezone ekipa PSV-a iskoristila kiks Ajaksa i osvojila svoju drugu uzastopnu, a 23. titulu u istoriji.

Lud finiš sezone u Holandiji!

Ajaks je imao sve u svojim rukama uoči poslednjeg kola Eredivizije i bila im je dovoljna pobeda danas na gostovanju Grafšapu da osvoji novu titulu, dok je PSV mogao da prigrabi šampionski pehar samo u slučaju kiksa Ajaksa.

Rano su i poveli "kopljanici" protiv ekipe koja se seli u niži rang, ali je gol Smetsa u 55. minutu doneo izjednačenje, a uprkos naporima, Ajaks nije uspeo da postigne još jedan gol, pa je tako titulu osvojila ekipa iz Ajdnhovena!

PSV je slavio na gostovanju protiv Zvolea rezultatom 3:1, a onda su čekali na vesti sa druge utakmice. Dva minuta je tada ostalo do kraja na meču Grafšapa i Ajaksa, a činilo se kao da je gostujući tim shvatio da će izgubiti titulu. Poneki su počeli i da se raduju pre vremena, ali nisu pogrešili, jer Ajaks nije uspeo da stvori ozbiljniju šansu, čak su bili bliži tome da izgube.

Filip Koku je tako doneo drugu uzastopnu titulu u Ajndhoven, nakon četiri godine dominacije Ajaksa, pa je ovo 22. titula za ekipu PSV-a u njihovoj istoriji.

Igrači Ajaksa nisu lako podneli ovo...

Organizatori su mislili na sve, pa su na oba stadiona bili i pehari namenjeni pobednicima, a samo će jedan biti i predat nekome. To će ovoga puta biti PSV koji je imao odličnu sezonu i u Ligi šampiona.

Zanimljivo je da je Ajaks u svakom susretu od 2002. do danas pobeđivao Grafšap...

Konačna tabela: PSV 84, Ajaks 82, Fejenord 63...

MEČ UŽIVO:

Ajaks i PSV iz Ajndhovena bore se danas za titulu prvaka Holandije.

Oba kluba imaju po 81 bod, ali Ajaks ima bolju pol-poziciju, jer ima bolju gol-razliku.

Ajaks i PSV su vodili posle prvih 45 minuta, a oba tima igraju u gostima.

Ajaks je poveo protiv De Grafšapa u 16. minutu posle sjajnog gola nemačkog fudbalera Amina Junasa.

---------------by directgoal

Ali, početkom drugog poluvremena De Grafšap je izjednačio i približio titulu klubu iz Ajndhovena.

PSV je vodi protiv Zvolea 3:1.

Ako ovako ostane, PSV će biti šampion. PSV je prethodni put bio šampion u sezoni 2014/15.

Ovako su navijači Ajaksa, koji utakmicu gledaju preko video bimova u centru Amsterdama, proslavili vodeći gol svoje ekipe

Ajaks, u kojem igra srpski reprezentativac Nemanja Gudelj, do je sada 33 puta bio šampion Holandije, a PSV 22. Ajaks je poslednji put bio šampion u sezoni 2013/14.

Zanimljivo, trofej namenjen prvaku nalazi se na oba stadiona.