Krupa u Premijer ligi BiH!

Krupa ubjedljivom pobjedom 5:1 nad Mladosti iz Velike Obarske ovjerila plasman u Premijer ligu BiH.

Krupa u Premijer ligi BiH! Izvor: MONDO/Ilustracija

Novi premijerligaš BiH je FK Krupa!

Fudbalski klub iz Krupe na Vrbasu tri kola prije kraja takmičenja u Prvoj ligi RS matematički je obezbijedio titulu šampiona RS, pošto je došao do 13 bodova prednosti nad drugoplasiranom Mladosti.

Upravo pobjedom 5:1 nad ekipom iz Velike Obarske u gostima Krupa je stigla do šampionske titule.

Mladost je povela 1:0, ali je Krupa pogotkom Koljića iz slobodnog udarca izjednačila na 1:1 prije odlaska na odmor, a onda u drugom poluvremenu stigla do potpunog preokreta.

Krupa je do ubjedljivog trijumfa stigla u periodu od četiri minute, od 53. do 57. minuta.

Prvo je Gavrić pogodio za 2:1, potom je u 55. minutu Koljić povisio na 3:1, a Gavrić je dvijem minute kasnije pogodio za 4:1.

Za „petardu“ u mreži domaćina pobrinuo se Milanović u 69. minutu.