Džekina majstorija u Dubaiju (VIDEO)

Kapiten Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je u Dubaiju pogodak za Romu u porazu 4:3 od egipatskog Al Ahlija iz Kaira. Pogledajte.

Rimska "vučica" je u petak gost u Dubaiju, gdje je poražena u revijalnom i prijateljskom dvoboju protiv egipatskog Al Ahlija 4:3 (2:2).

Ekipa iz Kaira je povela poslije greške odbrane Rimljana već u 13. minutu kad je mrežu italijanskog tima pogodio Džon Antvi iz Gane.

Međutim, samo sedam minuta poslije nakon proigravanja kapitena Frančeska Totija, Džeko je između dvojice protivničkih fudbalera primio loptu na grudi, a onda iz okreta pogodio donji desni ugao gola jednog od najvećih afričkih klubova.

Egipćanin iz redova Rome Mohamed Salah u 41. minutu je doveo Rimljane do prednosti nakon što mu je asistirao Džeko, uputuvši povratnu loptu.

Ali radost gostiju trajala je jako kratko pošto je samo minut kasnije uslijedilo novo izjednačenje za koje se postarao Momen Zakarija, pa se na odmor otišlo s rezultatom 2:2.

Trener kluba sa "Olimpika" Lućano Spaleti uvrstio je u startnu postavu i preostale "zmajeve" odnosno Miralema Pjanića i Ervina Zukanovića.

U nastavku su domaći uspjeli da stignu do trijumfa, golom u sudijskoj nadoknadi koji je postigao Mohamed.