Bajern na šampionskom kursu, Ljuboja strelac

Derbi 25. kola Bajernu. Bavarci na šampionskom kursu. Ljuboja strelac za Volfsburg.

Bajern na šampionskom kursu, Ljuboja strelac Izvor: MONDO

Porazom u Minhenu (2:1) Bajer Leverkuzen praktično je eliminisan iz šampionske trke. "Farmaceuti" sada zaostaju devet bodova za Bajernom, koji je do pobede u derbiju 25. kola stigao golovima Luke Tonija.

Italijan je u 17. minutu načeo Bajer, a u 59. minutu ga dokusurio. Kod vodećeg gola Bavaraca Frank Riberi je odradio odličan posao na desnoj strani terena, Miroslav Klose je odigrao povratnu, a Toni sa šest metara rutinski plasirao loptu u mrežu.

Drugom golu Bajerna prethodilo je uspešno proigravanja Marka van Bomela na krilo, centaršut Filipa Lama i egzekucija glavom italijanskog internacionalca. Toniju, trenutno vodećem strelcu Bundeslige, to je bio 16. gol u sezoni.

Poraz gostiju iz Leverkuzena ublažio je sedam minuta pre kraja Bulikin.

Trijumfom u 25. kolu na svojoj "Alijanc Areni" Bavarci su umakli na plus sedam i drugoplasiranom Hamburgu, kojem je dva boda u Volfsburgu (1:1) "otkinuo" Danijel Ljuboja golom u 52. minutu. Srpski internacionalac zamenjen je dvadesetak minuta pre kraja susreta.

Poput Ljuboje, u startnoj postavi svog tima našao se i Antonio Rukavina, čija je Borusija iz Dormunda samo remizirala 1:1. Rukavina je proveo čitav meč na terenu.

Uz Bajern, samo je još Štutgart zabeležio pobedu u subotu. "Švabe" su ubedljivo slavile protiv Hanze 4:1, dok su preostala dva duela Duizburg - Hanover i Nirberg - Bohum završene identičnim rezultatom, kao i one u Volfsburgu i Dortmundu.