"Orlići" se vraćaju bez trofeja, Đurđeviću nagrada

U-21 reprezentacija Srbije porazom je završila učešće na turniru "Valerij Lobanovski" u Ukrajini.

U prvoj proveri "pala" je Austrija, u drugoj je bolji bio Izrael.

Reprezentacija Srbije do 21 godine izgubila je na oproštaju od renomiranog turnira "Valerij Lobanovski" u Kijevu.

SRBIJA U21 - IZRAEL U21 2:3 (1:1)

"Orlići" su prvi postigli gol, lepim udarcem Mihaila Ristića u 30. minutu, sa više od 25 metara. Međutim, Izraelci su do 55. minuta preokrenuli rezultat i preuzeli kontrolu, koja je prekinuta u 68. minutu.

Golom nakon kornera, Srbija je izjednačila na 2:2. Strelac je bio Uroš Đurđević, zvanično najbolji napadač turnira, ali ni taj pogodak nije bio dovoljan da naš tim izbegne poraz.

Izraelci su nedugo potom uzvratili, u 78. minutu pogodili za konačnih 2:3 (greškom Gajića i Radunovića). "Orlići" su ponovo krenuli u ofanzivu, ali penale nisu uspeli da obezbede, uprkos nekoliko konkretnih napada.

"Interesantno je da su "orlići" u finalu prestižnog turnira poraženi od istog rivala i 2007, kada je Izrael slavio 2:0", konstatovano je na sajtu Fudbalskog saveza Srbije.

SRBIJA: Radunović, Gajić (od 82. Jović), Antić, Filipović, Maraš, Lukić, Ristić (od 63' Plavšić), Čavrić, Ožegović (od 63' Golubović), Đurđević, Gaćinović (od 63' Damjanović)