FRANCUSKA: Nova bruka Marseja

Fudbaleri Olimpika još jednom razočarali navijače. Bordo posustao u šampionskoj trci.

FRANCUSKA: Nova bruka Marseja Izvor: MONDO

Nakon senzacionalne eliminacije u Kupu Francuske od petoligaša Karkfua (1:0), fudbalerima Olimpika iz Marsej samo nekoliko dana kasnije ponovo bride obrazi, ovog puta zbog prvenstvenog šamara na njihovom "Velodromu".

Izabranike Erika Geretsa u 30. kolu kao gost je savladao "davljenik" Sošo, a odluka je pala praktično već na početku susreta, u trećem minutu, kada je Senegalac N'Do postigao jedini gol na utakmici.

Drugoplasirani tim prvenstva Bordo poražen je kao gost u Valensijenu rezultatom 3:1. Do prednosti je prvi došao domaćin u 10. minutu golom Rudea, ali se samo četiri minuta kasnije četa Lorana Blana vratila u meč pogotkom Vendela. Ipak, u nastavku je Valensijen ponovo poveo preko Seboa u 66., da bi Savidan u 78. minutu overio 11. pobedu ove sezone. Ovim porazom, gotovo su uništene nade Žirondinaca da mogu do kraja prvenstva svrgnuti sa trona neprikosnoveni Olimpik iz Liona.

Vrlo zanimljive utakmice, posebno za pasionirane kladioničare, odigrali su Okser i Sent Etjen (1:3) - "iz keca i dvojku", dok je meč izmedju Kaena i Monaka (4:1) došao "iz dvojke u keca".

"Fenjeraš" Mec bio je nadomak remija u Nansiju, ali je u 90. minutu susreta Marokanac Monsef Zerka donio 13. pobedu domaćinu, koji s pravom pretenduje na plasman u Ligu šampiona. Drugi reprezentativac Maroka Jusuf Hadji "načeo" je u 51. minutu sada već francuskog drugoligaša, ali je Mec uzvratio pogotkom Vensana Besata u 87. minutu. I kad se činilo da će gosti iščupati bod, Zerka je zatresao mrežu gostiju i učvrstio treću poziciju na tabeli svom timu.

Ekipa Le Mana, za koju je nastupio i srpski fudbaler Marko Baša, remizirala je u Tuluzu rezultatom 1:1.

Drugi srpski igrači, Nenad Kovačević i Milan Biševac u nedelju će sa Lansom gostovati Renu, dok se istog dana igra veliki derbi izmedju Olimpik Liona i Pari sen Žermena.