PRIMERA: Dva gola Bojana Krkića za Barsu

Fudbaleri Barselone odradili su rutinski posao protiv slabašnog Valjadolida (4:1) i osvojili nova tri boda u trci za Realom.

PRIMERA: Dva gola Bojana Krkića za Barsu  Izvor: MONDO

Fudbaleri Barselone odradili su rutinski posao protiv slabašnog Valjadolida 4:1 i osvojili nova tri boda, koja im ostavljaju nadu da mogu do kraja šampionata da dostignu lidera prvenstva madridski Real.

Mrežu gostiju načeo je Eto u 24. minutu. Ipak, veliki favorit na odmor nije otišao sa vodjstvom. Valjadolid je izjednačio iz penala, strelac je bio Sesma (39).

Ipak, nastavak je doneo pravu oluju, u kojoj stvari dolaze na svoje mesto. Već u prvom napadu Barsa preko Inijesta stiže do vodjstva, a do kraja Bojan Krkić sa dva gola u 62. i 83. minutu postavlja konačnih 4:1.

Viljareal je zabeležio i treću pobedu za redom. Ovaj put na gostovanju su savladali Levante 2:1. Čilenanski reprezentativac Matijas Fernandez doveo je goste u vodjstvo u 27. minutu, što je bio i rezultat prvog dela.

Manje poznati prvoligaš iz Valensije do izjednačenja stiže preko Anhela, a igrao se 64. minut.

Medjutim, nova tri boda timu Manuela Pelegrinija i nastavak trke sa Barselonom za drugo mesto i direktan plasman u Ligu šampiona dogodine, doneo je napadač Giljermo Franko šest minuta pre kraja.

Igrači Barse sada nestrpljivo očekuju ishod meča na "Santijago Bernabeu", gde Real pobedom nad Valensijom može opet da im umakne na "plus 7".