"Petarda" Ibiševića, "desetka" Herte!

Napadač Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević postigao je PET golova za Hertu u prvoj pripremnoj utakmici protiv niželigaša Švedta (10:0)!

Berlinski tim je sa deset komada u mreži počastio njemačkog niželigaša na nedjeljnoj utakmici u kojoj se proslavio centarfor "zmajeva" Vedad ibišević.

Napadač BiH je u prvom meču Herte pred novu sezonu Bundeslige postigao pet golova u drugom poluvremenu pri rezultatu 4:0 za Berlince.

Najprije je u razdoblju od 63 do 75. minuta pogodio četiri puta, a "petardu" je kompletirao u 87. minutu meča.

"Ovo je bilo zabavno", rekao je Ibišević nakon utakmice okružen brojnim navijačima berlinske ekipe. "Sada nam predstoji teži dio priprema sa treninzima tri puta dnevno".

Ipak, Ibiševiću u ovoj fazi priprema nisu važni golovi.

"Najvažnija stvar za Hertu je da se danas niko nije povrijedio", dodao je Vedo i napomenuo da nije važno šta je bilo, već ono što tek dolazi.

Dakle, naporan rad i "pakleni" treninzi kako bi se što bolje pripremili za nastupe u novoj sezoni Bundeslige.