Željezničar deklasirao Železničar

Sarajevski plavi ubjedljivi protiv slovenačkog "Želje".

U okviru pripremne utakmice, fudbaleri sarajevskog Željezničara su u Mariboru savladali domaći Železničar ubjedljivim rezultatom 8:1.

U 13. minutu Sarajlije su povele autogolom Bokaćinija, a samo dva minuta kasnije Miroslav Stevanović lijepim udarcem poduplao je vođstvo.

Na 3:0 pet minuta prije odmora povisio je Mujagić, a već u prvom minutu nastavka za 4:0 glavom je pogodio Pozder. Goleada je nastavljena u 51. minutu, kada je Mujagić postigao svoj drugi, a za Željezničar peti gol. Ponovo je Pozder bio precizan u 60. minutu za 6:0, da bi utješni gol za Slovence postigao Arzenšek
u finišu susreta.

Ipak, tu nije bio kraj. Još dva puta se zatresla mreža domaćih. Žerić je pogodio za 7:1, a u posljednjim trenucima meča i Memija za konačnih 8:1.

Narednu pripremnu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv Rudara iz Velenja, a susret počinje u 18 časova.