Konte poveo "plavce" porazom

Italijan debitovao na klupi Čelsija u Beču.

Veliki posao čeka Antonija Kontea u Čelsiju.

Moraće Italijan dobro da se potrudi da timu vrati pobednički mentalitet, koji je izgubljen prošle sezone osvajanjem tek desete pozicije u Premijer ligi. Videlo se to ove subote u Beču, gde su londonski "plavci" poraženi od Rapida 0:2.

Domaćin je poveo već u 8. minutu preko mladog Brazilca Žoelitona, posle očajne reakcije Čelsijeve odbrane i neuspele ofsajd zamke.

Na 2:0 duplirao je Tomas Korea u 83. minutu, posle još jedne greške gostujuće odbrane:

Tomas Esteban Correa Miranda Goal Rapid Vienna...by Score5

Imali su igrači Čelsija veći deo meča loptu u svom posedu, ali su u napadu delovali prilično bezopasno. Konte je u ovoj utakmici pružio šansu nekim igračima koji nisu često igrali za prvi tim kluba sa Stamford Bridža, a videćemo do početka sezone ko će sve od njih i ostati tu gde jeste.

ČELSI: Begović, Ivanović, Đilobođi, Teri, Baba Rahman (46. Ejna), Mikel (58. Čalobah), Matić (77. Traore), Loftus Čik (46. Oskar), Mozes (80. Atsu), Vilijan (72. Kenedi), Kosta (72. Remi).