PREMIJER: Ivanović spriječio iznenađenje

Poslije sedam uzastopnih pobjeda kod kuće u engleskom prvenstvu, Čelsi je lako mogao da odigra neriješeno dva puta za četiri dana.

PREMIJER: Ivanović spriječio iznenađenje  Izvor: MONDO

Da tako ne bude pobrinuo se Branislav Ivanović, koji je munjevito utrčao sa loptom u kazneni prostor Portsmuta i natjerao Marka Vilsona da ga faulira.

Frenk Lampard sigurno je izveo jedanaesterac i donio lideru pobjedu nad posljednjeplasiranim Portsmutom - 2:1. Prethodno je Nikolas Anelka doveo Čelsi u vođstvo, ali je početkom drugog poluvremena uz pomoć sreće izjednačio njegov zemljak Fredrik Pikijon.

"Plavci" su tako zadržali tri boda prednosti u odnosu na Mančester junajted, koji je u utorak lako savladao rezerve Vulverhemptona.

Junajted za vikend gostuje Fulamu, a Čelsi u lokalnom derbiju ide "na noge" Vest Hemu.

Arsenal je kao gost odigrao 1:1 sa Barnlijem, potisnuo Aston Vilu sa trećeg mjesta, ali je krajem prvog poluvremena ostao bez najboljeg igrača, Seska Fabregasa. Ostaje da se vidi kakve je prirode povreda koju je doživio Španac.

Totenhem je očitao lekciju Mančester sitiju - 3:0 uz dva pogotka Nika Kranjčara, a njegovi navijači su menadžeru Sitija Marku Hjuzu pjevali "Ujutru dobijaš otkaz!"

Liverpul je pomalo nezasluženo stigao do prve pobjede na Enfildu poslije 25. oktobra, kada je iznenadio Mančester junajted (2:0).

Golove u duelu sa Viganom postigli su N'Gog i Fernando Tores, ali su gosti pri rezultatu 1:0 propustili nekoliko sjajnih prilika, dok je Džejson Skotland pogodio prečku...