LE:Dinamo četiri decenije bez evropskog proljeća

Valensija pobijedila u Đenovi, Ajaks nije odigrao za zagrebački Dinamo, koji će morati još da čeka na evropsko proljeće.

LE:Dinamo četiri decenije bez evropskog proljeća Izvor: MONDO

Dinamo iz Zagreba 39 godina nije dočekao proljeće u nekom evropskom takmičenju. A neće ni naredno!

Dinamu je, pred praznim tribinama, bila potrebna pobjeda protiv Temišvara, i da Ajaks na svom terenu savlada Anderleht. Ali, ništa se nije ostvarilo od želja "modrih".

Iako su fudbaleri Ajaksa, a prije svih Marko Pantelić najavljivali da će pobijediti belgijsku ekipu i da će ga "voljeti i u Hrvatskoj", Anderleht je ubijedljivo savladao klub iz Amsterdama - 3:1 (na poluvremenu 3:0)

Dinamo je izgubio od Temišvara 1:2, a "šerif od Maksimira" alijas Zdravko Mamić sigurno će opet biti mnooogooo bijesan.

Razmršeno je klupko i u Grupi B. Tri tima imala su šansu za nastavak takmičenja - Valensija, Đenova i Lil.

Valensija i Đenova su u direktnom duelu u Italiji odlučivali o jednom putniku, a Lil je sam završio posao, jer je dobio već otpisanu prašku Slaviju (izbacila Crvenu zvezdu iz kvalifikacija).

U Đenovi je završeno 2:1 za Valensiju i španski tim ide dalje. Valensija je povela u posljednjem minutu prvog poluvremena atraktivnim udarcem glavom Bruna Saltora, a izjednačio je Ernan Krespo odmah na početku drugog dijela.

David Vilja je u finišu meča promašio penal, ali se zato iskupio u sudijskoj nadoknadi i postigao gol za "ovjeru" plasmana.

Iz Lige Evrope u 1/16 finala idu: Ajaks, Anderleht, Valensija, Lil, Hamburg, Hapoel, Sporting, Herta, Panatinaikos, Galatasaraj, Roma, Fulam, Salcburg, Viljareal, Fenerbahče, Tvente, Benfika, Everton, Šahtjor, Briž, PSV, Tvente, Kopenhagen, Verder i Atletik Bilbao.

Iz Lige šampiona su se u Ligu Evrope "preselili" Juventus, Volfsburg, Marsej, Atletiko Madrid, Liverpul, Rubin, Štutgart i Standard.

Šesnaestina finala Lige Evropa igraće se 18. i 25. februara 2010. godine.