Konačno "galaktikosi"

Real ostvario najubjedljiviju pobjedu ove sezone - 6:0 protiv Saragose, a Sevilja nastavila neobjašnjivu seriju loših igara na svom stadionu.

Konačno "galaktikosi" Izvor: MONDO

Iako bez Kake, Benzeme i Raula u startnoj postavi, Real Madrid je zablistao!

"Kraljevi" su pružili egzibicionu partiju i sa pola tuceta lopti u mreži ispratili Saragosu sa stadiona Santjago Bernabeu - 6:0.

Gosti su zaslužili da postignu počasni pogodak, ali su isto tako mogli da prime još koji, posebno kada je Lopez Valjeho u 90. minutu zaustavio šut Karima Benzeme.

Gonzalo Iguain upisao se u strijelce na šestoj od posljednjih sedam utakmica, jedino nije uspio to da učini u "El klasiku" protiv Barselone. On i Rafael Van der Vart su se postarali da već do poluvremena bude 4:0, a posao su dovršili Kristijano Ronaldo i Benzema.

Real je poslije dužeg vremena bio raspoložen za igru i efikasan, onako kako bi predsjednik Florentino Perez volio da bude uvijek. Osim pobjede nad "fenjerašem" Herezom (5:0) još u trećem kolu, nisu to bile partije od kojih publici zastaje dah...

Ali ne može se reći da igra pod palicom Manuela Pelegrinija nije bila korisna, makar u Primeri, gdje Real zauzima drugo mjesto sa dva boda manje od Barselone.

Real je na svom stadionu dobio svih osam mečeva, a Barsa i Majorka svih sedam.

Tako dobrim učinkom ne može se pohvaliti Sevilja, koja je slavila na posljednja tri gostovanja, dok je kod kuće dobila samo jedan od posljednjih pet prvenstvenih mečeva!

Hetafe je golovima Roberta Soldada u prvih pola sata obezbijedio tri boda, kasnije je Manuel Negredo samo ublažio rezultat.