PREMIJER: "Het-trik" Lamparda, remi Čelsija

Nenad Milijaš postigao vodeći gol u pobjedi Vulverhemptona nad Barnlijem - 2:0. Čelsi osvojio samo bod protiv pretposljednje ekipe Premijer lige.

PREMIJER: "Het-trik" Lamparda, remi Čelsija Izvor: MONDO

Kapiten Čelsija Frenk Lampard dao je tri gola iz penala protiv Vest Hema, ali je meč najbolje i jedne od najslabijih ekipa Premijer lige završen neriješeno - 1:1.

Pitate se kako je to moguće? Pa, kad na meču pravdu dijeli sudija Majk Din i to se dešava!

Vest Hem je vodio od posljednjeg minuta prvog poluvremena, kada je Dijamanti iz penala doveo "čekićare u vođstvo. U 60. minutu Majk Din je svirao drugi penal na utakmici, ali za Čelsi.

Lampard je precizno izveo penal, ali Majk Din je tražio da se ponovi izvođenje jer su drugi igrači, prije svega Vest Hema, ueleteli u šesnaesterac prije vremena. Lampard je i drugi put poodio, ali Din je naredio: ponoviti penal iz istog razloga.

Iz trećeg pokušaja Lampard je ponovo pogodio, a ovog puta Din je odlučio da je bilo dosta!

Čelsi, za koji je od početka igrao Branislav Ivanović, stezao je obruč oko gola domaćina, ali bez uspjeha. Čak je Vest Hem u finišu mogao do sva tri boda, ali je Petr Čeh čudesno reagovao.

Bilo je ovo kolo u kojem su favoriti iz vrha tabele "ginuli". U taj krug se uključio i Čelsi, koji je bio apsolutni favorit protiv komšija iz istočnog Londona, koji desetu utakmicu nisu uspjeli da savladaju ekipu sa Stamford bridža.

Ipak, i sa ovim bodom, Čelsi je povećao prednost nad Mančester junajtedom, jer sada ima 41 bod, naspram 37 koliko imaju "đavoli".

Vulverhemptonu su bodovi protiv Barnlija bili potrebni kao hljeb. A da ih osvoji pobrinuo se srpski reprezentativac Nenad Milijaš.

Bivši fudbaler Crvene zvezde postigao je vodeći gol za Vulvse u 15. minutu, što je bio njegov drugi gol u ligi.

Kevin Dojl je završio ceo posao u akciji koja je prethodila golu, a Milijaš se u pravo vrijeme našao pred golom Barnlija i "otpadak" je ubacio u mrežu.

Strijelac drugog gola bio je Kevin Dojl u 50. minutu. Dojl je grudima primio loptu, okrenuo je jednog odbrambenog igrača Barnlija i preciznim udarcem savladao Jensena.

Sa ova tri boda Vulvsi su skočili za pet mjesta na tabeli i izjednačili se sa Barnlijem po broju bodova - 19.