BUNDES: Hamburg gazda u sjevernoj Njemačkoj

Hamburg će Novu godinu dočekati kao četvrta ekipa Bundeslige, pošto je u jednom od derbija 17. kola savladao Verder - 2:1.

BUNDES: Hamburg gazda u sjevernoj Njemačkoj Izvor: MONDO

Ekipa iz lučkog grada u koji su svojevremeno rado navraćali i čuveni Bitlsi imao je neuspješan niz od sedam kola bez trijumfa, ali je u posljednja dva vezao dve pobjede. Poslije Nirnberga (4:0) prošlog vikenda, u nedjelju je HSV sa desetoricom igrača savladao Verder u najvećem derbiju sjeverne Njemačke.

Matijsen je doveo Hamburg u vođstvo u 9. minutu glavom poslije kornera, potom je u 32. minutu Džerom Boateng isključen u 32., a samo četiri minuta kasnije, HSV je vodio sa 2:0, golom Marsela Jansena iz sjajne kontre.

Verder nije uspevao da probije bedem Hamburga, iako je imao čitav sat da uradi nešto više. Tri puta su igrači kluba iz Bremena pogađali prečku, a tek u posljednjem minutu Naldo je postigao počasni gol.

Sa ova tri boda Hamburg je došao na četvrtu poziciju sa 31 bodom, tri više od Verdera.