Može "sitno" i u Engleskoj: Siti odličan!

Mnogi su se pitali da li će Gvardiola s uspehom primeniti svoj prepoznatljiv stil u jakoj Premijer ligi. Za sada sve ide bolje nego što su na "Etihadu" očekivali.

Može li Gvardiolin stil da se "primi" i u Premijer ligi?

Izgleda da može!

Mančester siti zabeležio je i treći trijumf u tri kola Premijer lige, što uz dva meča kvalifikaciija za Ligu šampiona sa Steauom čini 5/5 za novog šefa Pepa Gvardiolu.

Novajlija Nolito i "do juče" žestoko kritikovani Rahim Sterling, uz preporođenog Davida Silvu, briljirali su ove nedelje popodne u derbiju sa Vest Hemom – 3:1 (2:0).

Ekipa Pepa Gvardiole je tako zadržala maksimalni učinak na početku sezone, dok je Vest Hem upisao drugi poraz.

Siti je poveo golom Rahima Sterlinga u sedmom minutu, posle asistencije Durana Nolita, dok je na 2:0 povisio Fernandinjo u 18. minutu. Kada se činilo da se gostima sleduje katastrofa, ali su u drugom delu zaigrali mnogo bolje i smanjili preko Mihaila Antonija.

Vest Hem je pogotkom Antonija u 58. minutu, igrača koji je bio strelac i pre sedam dana u trijumfu "čekićara" od 1:0, smanjio rezultat, ali je pobedu Sitija u 92. minutu potvrdio Sterling svojim drugim golom na meču.

Sterling od početka sezone ima dva gola i četiri asistencije, dok je Nolito sa tri gola i dve asistencije statistički lider ekipe.

Mančester Siti u četvrtom kolu očekuje gostovanje gradskom rivalu Mančester junajtedu, dok Vest Hem dočekuje Votford.

Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov igrao je poslednjih pola sata igre, kada je zamenio povređenog Džona Stonsa, koji se možda i teško povredio.