PREMIJER: Fabregas ušao, dao dva gola i povrijedio se...

Za svega 26 minuta u igri, Sesk Fabregas riješio je pitanje pobjednika na meču Arsenal - Aston Vila, golovima u 65. i 81. minutu. Arsenal drugi.

PREMIJER: Fabregas ušao, dao dva gola i povrijedio se... Izvor: MONDO

Sesk Fabregas ušao je kao nedovoljno oporavljen fudbaler u 57. minutu, pri rezultatu 0:0, u trenucima kada se Arsenal mučio da slomi otor Aston Vile na Emirejtsu.

Isti igrač, zbog obnovljene povrede, morao je da izađe u 83. minutu, ali je tada rezultat bio 2:0, a Fabregas strijelac OBA gola!

Za 26 minuta u igri, sjajni Španac prvo je savladao Breda Fridela iz slobodnog udarca sa 22, 23 metra (65. minut), a onda u punom sprintu realizovao divnu kontru poslije pasa još jednog rezerviste Tea Volkota (81. minut) za ubijedljivih 2:0.

Ni Fabregas, ni menadžer Arsenala, Arsen Venger nisu se pretjerano radovali drugom golu, jer je odmah po ulasku lopte u mrežu postalo jasno da Fabregasov mišić nije izdržao trk "punom" snagom duži od 40 metara. Vengeru nije preostalo ništa, nego da zamijeni svog kapitena...

Arsenal je do kraja meča još jednom pogodio gol Aston Vile, pobijedio je sa 3:0 i bar na kratko preskočio Mančester junajted na drugoj poziciji, s tim da "đavoli" imaju priliku da se vrate na to mjesto u nedelju uveče, kada odigraju svoj meč sa Halom. Međutim, i tada će Arsenal imati meč manje od Junajteda, ali i prvoplasiranog Čelsija, za kojim trenutno zaostaje četiri boda.

Dok uživaju u igri i formi svojih ljubimaca, navijačima Arsenala ostaje nada da žrtva koju je podnio Fabregas u duelu sa Vilom nije prevelika i da će se uskoro oporaviti od neugodne povrede.

Arsenal i Aston Vila prije meča u nedelju imali su isti broj bodova. Domaći su u duel ušli kao najefikasniji tim lige, a gosti kao najčvršća odbrana.

Koja je od te dvije vrline presudila, jasno se vidjelo po rezultatu 3:0! Arsenal je u prvom poluvremenu imao loptu u posjedu 64 odsto, u drugom se razlika još drastičnije popela (70-30), ali je tek ulaskom Fabregasa kapitulirao do tada sjajni veteran na golu Vile, Bred Fridel.

Konačan rezultat postavio je Vasiriki Abu Dijabi, petim golom u sezoni. On je uzeo loptu na 40-ak metara od Fridela, krenuo u prodor i onda sa ivice šesnaesterca plasirao fudbal u lijevi ugao protivničkog golmana. Igrao se prvi minut nadoknade i to je bila svojevrsna čast za navijače koji su odbili da krenu kući kod 2:0...

Vila u utorak dočekuje Liverpul, a Arsenal dan kasnije igrao u Portsmutu.