PREMIJER: "Sjevernjaci" znaju sa "Istočnjacima"

U londonskom derbiju Totenhem pobijedio Vest Hem 2:0 golovima Luke Modrića i Džermejna Defoa.

PREMIJER: "Sjevernjaci" znaju sa "Istočnjacima" Izvor: MONDO

"Pijevci" su raširili krila i stigli do četvrtog mjesta. U 20. kolu Premijer lige, u londonskom derbiju, Totenhem je zasluženo pobijedio Vest Hem - 2:0 (1:0).

Tako je Totenhem ostvario petu uzastopnu pobedu nad Vest Hemom, odnosno nije izgubio u posljednjih osam međusobnih duela.

Na stadionu na sjeveru grada, Vajt Hart Lejnu, gosti iz Istočnog Londona nisu imali šta da traže. Domaćin je poveo već u 11. minutu kada je Hrvat Luka Modrić natrčao na loptu i u padu šutirao o zemlju - dovoljno da savlada golmana Roberta Grina - 1:0.

"Čekićari" nisu pokazivali snagu kojom bi zaprijetili Totenhemu, a sve dileme otklonio je Džermejn Defo u 82. minutu, 14. golom u sezoni. On je istrčao kontru, tukao sa 16 metara, Grin je odbranio, ali se lopta odbila (ponovo) do Defoa, koji drugu šansu nije propustio - 2:0.

Vest Hem je sada u nezavidnoj situaciji, dok "pijevci" imaju pravo da se nadaju da će se umiješati u borbu za Ligu šampiona. Inače, ovo je bila četvrta uzastopna utakmica da je mreža Totenhema mirovala.