"Zmajevi" zabijali širom Evrope (VIDEO)

Odličan učinak reprezentativaca BiH proteklog vikenda širom Evrope. U strelce se upisali Pjanić, Džeko, Ibišević, Višća, Đurić, Šunjić…

Reprezentativci BiH zabilježili su odlične nastupe za svoje klubove proteklog vikenda, a mnogi od njih uspjeli su da se upišu u listu strelaca.

Miralem Pjanić postigao je prvenac u dresu Juventusa. "Stara dama" slavila je 5:0 protiv Sasuola, a Mire je postigao treći gol svoje ekipe.

Gol Pjanića u pobjedi Juventusa 5:0

Edin Džeko je takođe upisao odličan nastup za Romu. Postigao je vrlo važan gol za izjednačenje Rome protiv Sampdorije, a nešto kasnije "vučica" je stigla do pobjede 3:2.

Gol Edina Džeke za 2:2 u pobjedi Rome 3:2

Uspješan je bio i Vedad Ibišević koji je postigao prvi gol za Hertu u pobjedi 2:0 nad Ingolštatom. Napadač "zmajeva" izbjegao je ofsajd zamku, naamjestio se i rutinski poslao loptu u mrežu.

Gol Ibišević

Edin Višća takođe je bio inicijator preokreta proteklog vikenda. Njegov Basakšehir gubio je 1:0 od Kasimpaše na svom terenu, a onda preokrenuo u nastavku na 3:1. Gol za izjednačenje postigao je Višća, koji je kasnije i asistirao Mosoru za vođstvo 2:1.

Edin Višća pogodio za Basaksehirby goloviliga

Defanzivac BiH Toni Šunjić nije uspio da sa Štutgartom upiše pobjedu protiv Hajdenhajma. Gosti su slavili rezultatom 2:1, ali je Šunjić uspio da se upiše u strelce pogotkom za izjednačenje u 72. minutu.

1-1 Toni Šunjić Goal Germany 2.Liga - 09.09...by situacijeliga

Ćezena je u meču trećeg kola Serije B pobijedila Karpi rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je bh. napadač Milan Đurić. Pogledajte njegov odličan volej za pobjedu Ćezene!

Gol Đurića za pobjedu Ćezene

Povremeni reprezentativac BiH Sven Tino Sušić debitovao je proteklog vikenda za Genk, nažalost u porazu od Lirsa rezultatom 2:0. Sušić je dobio priliku u posljednjih 20 minuta, a imao je dobrih poteza, poput ovog driblinga za koji je zaslužio aplauz.