BUNDES: Herta ne posustaje, prva recka Majnca

Berlinska Herta je uz minhenski Bajern jedina ekipa sa maksimalnim učinkom i poslije trećeg kola Bundeslige. Majnc upisao prvu pobjedu ove sezone.

U derbiju trećeg kola na Olimpijskom stadionu, plavo-bijeli su savladali Šalke sa 2:0 (0:0) i samo ih je nešto lošija gol razlika od Bavaraca spriječila da preuzmu lidersku poziciju na tabeli šampionata Njemačke.

U prvom poluvremenu nedjeljnog susreta u Berlinu, domaćin je preko Vladimira Daride prvi zaprijetio udarcem s poludistance, ali je za malo bio neprecizan.

Uzvratili su gosti iz Gelzehnkirhena poslije centaršuta Leona Goreckeu 37. minutu, kad je Naldo bio najviši u skoku i glavom umalo pogodio mrežu berlinskog tima.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine i kapiten Herte Vedad Ibišević zamijenjen je u 88 minutu, dok je Matija Nastasić, defanzivac selekcije Srbije odigrao cijeli meč u dresu Šalkea.

U nastavku je domaćin u 65. minutu stigao do vođstva. nakon pasa Petera Pekarika, Mičel Vajzer se izborio za prostor i pogodio za 1:0.

Deset minuta kasnije, Štoker je postavio konačan rezultat poslije dodavanja Vajzera za brigu trenera Šalkea Markusa Vajncerla, čiji tim nije postigao nijedan gol niti osvojio bod ove sezone i suvereno čuva "fenjer".

Majnc je u Augzburgu (1:3) ostvario prvu ovosezonsku pobjedu i to na zahvaljujući Turčinu Junuzu Maliju, koji je bio asistent kod prvog pogotka Kolumbijca Džona Kordobe i strijelac drugog gola, da bi tačku na trijumf stavio Japanac Jošinori Muto.