Slovenija zaustavila Englesku, Azeri odlični!

U utorak je bilo posebno zanimljivo u grupama C, E i F evropske zone kvalifikacija za Mundijal.

Poslednji dan trećeg kola evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji doneo i najviše iznenađenja!

Crna Gora pobedila je u Danskoj, Azerbejdžan je odoleo u Češkoj, dok je Engleska zaustavljena u Sloveniji.

Krenimo redom...

U Grupi C posle tri odigranih kola na čelu tabele, prema očekivanjima, izdvojila se Nemačka sa sve tri pobede. Ali, već na drugom mestu nalazi se selekcija za koju se nismo nadali da će biti neporažena posle tri utakmice.

Azerbejdžan nije izgubio ni posle gostovanja u Češkoj - 0:0 i trenutno je glavni kandidat za drugo mesto, a ni prvoplasirani svetski šampion nije daleko.

Nemci su rutinski pobedili Severnu Irsku 2:0, golovima Drakslera u 13. i Kedire u 17. minutu.

Norveška se prilično muila protiv San Marina. Sve do 77. minuta rezultat je bio izjednačen, ali su "vikinzi" u finišu dodali gas i na kraju stigli do ubedljivih 4:1.

Grupa C

Češka - Azerbejdžan 0:0

Nemačka - Severna Irska 2:0 (2:0)
/Draksler 13, Kedira 17/

Norveška - San Marino 4:1 (1:0)
/Simonćini 11ag, Diomande 77, Samuelsen 82, King 84 - Stefaneli 54/

TABELA: Nemačka 9, Azerbejdžan 7, Severna Irska 4, Češka 2, Norveška 3, San Marino 0.

Iznenađenje u Grupi E načinila je Crna Gora pobedivši Dansku 1:0 u Kopenhagenu. I ne samo da su "sokolovi" upisali tri boda na teškom gostovanju, već su im i ostali rezultati išli u korist.

Rumunija je igrala bez golova na gostovanju u Kazahstanu. Poljska se kroz "iglene uši" provukla pred svojim navijačima protiv autsajdera Jermenije. Pobedu je belo-crvenima obezbedio Robert Levandovski golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena.  Domaćin je poveo autogolom Mkojana u 48, ali je samo dva minuta kasnije poravnao Horojan. Iako su Poljaci veći deo utakmice imali igrača više, otpor čvrstih gostiju uspeli su da slome tek na kraju.

TABELA:
Crna Gora 7, Poljska 7, Rumunija 5, Danska 3, Kazahstan 2, Jermenija 1.

Englezi uprkos remiju u Sloveniji (0:0) ostaju na prvom mestu sa sedam bodova. "Zmajčeki" i Litvanci su drugi sa po pet, dok je Slovačka konačno pobedila, Škotsku 3:0, i odvojila se od dna, gde je ostala Malta.