Bešiktaš ostavio Napulj u šoku!

Bešiktaš pobedio Napoli na San Paolu, Ludogorec doživeo katastrofu u Londonu, het-trik Ozila i Mesija... Sve u svemu, zanimljivo veče Lige šampiona u grupama A, B, C I D.

Kiša golova - 28!

Iza nas je odlično veče u Ligi šampiona sa puno zanimljivih utakmica, iznenađenja, goleada... Odigran je i veliki derbi između Barselone i Mančester sitija, ali rezultat nije potvrdio epitet koji je pratio gostovanje Pepa Gvardiole na "svom" Kamp Nou.

Najveće iznenađenje je, ipak, pobeda Bešiktaša u Napolju. Domaći Napoli, koji je igrao bez Nikole Maksimovića, izgubio je 2:3. Nijednom nije vodio, a imao je i čak dva penala u svoju korist, ali jedan nije realizovao Lorenco Insinje.

Briljirao je Vinsent Abubakar, strelac dva gola, od kojih poslednji u 87. minutu!

Napoli je napadao ceo meč, izveo čak 17 kornera i nije uspeo da preokrene. Brojne prilike ostale su neiskorišćene, pa je veliki broj navijača razočaran napustio San Paolo, iako su pre meča bili uvereni da će njihov tim još večeras osigurati osminu finala.

Benfika, sa Ljubomirom Fejsom u startnih 11, uspela je da se trgne i Kijevu i pobedi domaći Dinamo 2:0.

Čak šest golova bilo je u Londonu i to svi u mreži Vladislava Stojanova. Prvi deo obeležili su fenomenalni pogoci Aleksisa Sančeza, "bombonica" za gol kola, ali i "granata" Tia Volkota. Još jedan fudbaler imao je perfektno veče. Napor fudbalera Ludogoreca da smanje prednost domaćina surovo je kažnjavao Mesut Ozil, strelac tri poslednja gola za Arsenal.

PSŽ se na "Parku prinčeva" nije namučio sa Bazelom - 3:0!

Veliki broj navijača Borusije Menhengldbah oduševljeni se vraćaju u Nemačku iz Glazgova. Njihov tim pobedio je Seltik 2:0 i sa prvim bodovima se ponovo vratio u igru za osminu finala. Kolo Ture će se truditi da što pre zaboravi veče, jer je direktan krivac za golove bundesligaša - Štindla i Hana.

Atletiko je od brojnih prilika u Rostovu iskoristio samo jednu i to Karasko sredinom drugog dela. Dovoljno za pobedu i tri boda! Bajern je rezultatski zgazio PSV 4:1, ali ne bi trebalo zaboraviti činjenicu da su Holanđani kod 2:1 imali dve odlične prilike.

Liga šampiona nastavlja se početkom novembra utakmicama 4. kola.

/Di Marija 40, Lukas 62, Kavani 90+3/

TABELA: Arsenal 7, PSŽ 7, Ludogorec 1, Bazel 1.

GRUPA B

Napoli - Bešiktaš 2:3 (1:2)
/Martens 30, Gabijadini 69p - Adrijano 12, Abubakar 39, 86/

Dinamo Kijev - Benfika 0:2 (0:1)
/Salvio 12p, Servi 57/

TABELA: Napoli 6, Bešiktaš 5, , Benfika 4, Dinamo Kijev 1.

GRUPA C

Seltik - Borusija Menhengladbah 0:2 (0:0)
/Štindl 58, Han 77/

Barselona - Mančester siti 4:0 (1:0)
/Mesi 17, 61, 69; Nejmar 89/

TABELA: Barselona 9, Mančester siti 4, Borusija 3, Seltik 1.

- Završeno u Londonu i Minhenu.

BEŠIKTAŠ VODI I SADA JE NA PAR MINUTA OD POBEDE!

87' Abubakar dovodi Turke u treće vođstvo, glavom posle "slobodnjaka". Njegov drugi gol.

ARSENAL VODI 6:0!

87' Mesut Ozil het-trik!

BAJERN ISTO STIŽE DO UBEDLJIVIH 4:1!

84' Roben je strelac.

OZIL 5:0!

80' Lagana kontra i gol bez problema...

BORUSIJA ZAVRŠAVA POSAO NA SELTIK PARKU!

77' Han je strelac, ali kakve je samo greške pravio večeras Kolo Ture. Glavni je krivac za to što se Seltiku smeši poraz.

ERKIM PRAVI PENAL, NAPOLI IZJEDNAČIO!

69' Manolo Gabjadini pogađa, igrač koji je ušao umesto Lorenca Insinjea (promašio prvi penal).

Twitter Embed Code

I ATLETIKO MADRID VODI!

62' Posle mnogo propušetnih prilika, Karasko je konačno iskoristio jednu i doveo Špance do prednosti u Rostovu.

PSŽ - 2:0!

62' Lukas Moura postiže drugi gol za "svece"

LEVANDOVSKI!

59' "Poklonio se" Poljak posle šuta Robena i odbrane golmana. Bajern vodi 3:1

BORUSIJA JE POSTIGLA GOL U GLAZGOVU!

58' Štindl je iskoristio neverovatno lošu reakciju odbrane Seltika i kroz noge probacio loptu Gordonu.

ARSENAL URNIŠE LUDOGOREC!

58' Kazorla za Ozila, koji izbija sam ispred Stojanova i rutinski postiže gol.

BENFIKA JE DUPLIRALA PREDNOST

57' Servi je iz drugog pokušaja iskoristio priliku i doveo "orlove" na rub pobede

50' Insinje ne koristi penal za Napoli!

ARSENAL ODMAH REŠAVA PITANJE POBEDNIKA!

46' Okslejd Čembrlejn postiže treći gol za "tobdžije"!

ARSENAL IMA 2:0!

42' Volkot je strelac.

PSV SMANJIO ZAOSTATAK ZA BAJERNOM!

41' Narsinj postiže gol za Holanđane.

I PSŽ KONAČNO IMA PREDNOST!

40' Anhel di Marija je strelac. Argentinac je nekoliko minuta pre gola imao veliku šansu, koju nije iskoristio. Drugi put je bio precizniji.

BEŠIKTAŠ OPET VODI!

39' - Greška odbrane Napolija koju Abubakar pretvara u novo vođstvo za turski sastav. Žoržinjo je pogrešio.

31' - Odlično je Anhel di Marija uhvatio volej, ali nije imao sreće da dovede PSŽ u vođstvo.

NAPOLI IZJEDNAČIO - 1:1!

30' Usledilo je zatišje, a onda pogodak Mertensa za 1:1! Reklo bi se, na vreme je domaćin postigao gol.

BAJERN IMA 2:0!

21' Strelac je Kimih. Prema očekivanjima Bavarci rutinski završavaju posao na Alijanc areni.

ARSENAL JE POVEO PRELEPIM GOLOM SANČEZA!

15' Aleksis Sančez se oslobodio svog čuvara i onda se iskosa sa leve strane, iz kaznenog prostora, odlučio za lob i milimetarsi preciznim udarcem postigao gol.

GOLČINA!

BAJERN JE POSTIGAO POGODAK!

13' Sjajno se snašao Tomas Miler!

BEŠIKTAŠ JE POVEO!

12' Arslan šalje loptu bez gledanja, a Adrijano završava akciju i dovodi Turke u vođstvo. Napoli je diktirao tempo, a crnp-beli poveli.

BENFIKA VODI!

12' Eduardo Salvio je probio led sa penala!

11' I Arsenal je imao lepu šansu. Mnogo se promašuje večeras.

10' NEMA GOLOVA!

6' Bazel je u Parizu pogodio prečku!

3' Velike prilike na sve strane. Dris Martens šutira preko gola i propušta šansu za Napoli, dok je u Rostovu Atletiko imao veliku priliku, Korea je sa samo par metara šutirao skoro paralelno sa golom.

2' Bajern je već imao idealnu priliku. Izigrana odbrana PSV-a imala je sreće, jer Tomas Miler nije bio koncentrisan. Šutirao je sa samo nekoliko metara pored gola.

- Polako jedna za drugom počinju utakmice!