Inter u životu, Šahtjor nije za Ligu Evrope

"Nerazuri" pobedili Sautempton 1:0 i vratili se u igru da prezime u Ligi Evrope. Šahtjor deklasirao Gent, Vladimir Ivić i PAOK izgubili u Azerbejdžanu i još mnogo zanimljivih utakmica u 3. kolu masovnijeg UEFA takmičenja.

Inter je i dalje živ!

Utakmica 3. kola Grupe K, između Intera i Sautemptona, bila je "biti il' ne biti" za Franka de Bura i slavni klub sa "Đuzepe Meace". Inter je pobedio 1:0, golom Antonija Kandreve u 67. minutu. "Nerazuri" ne da nisu imali lak zadatak protiv premijerligaša, već su do poslednjeg trenutka strepeli za prvu pobedu u Ligi Evrope ove sezone. Inter je bio bez bodova, a prva tri obezbedio je sjajni Samir Handanović odbranivši u poslednjim trenucima dva šuta Čarija Ostina, od kojih drugi sa svega nekoliko metara.

Za Sautempton je do 73. minuta igrao Dušan Tadić. Domaćin je poslednjih 15-ak minuta igrao sa igračem manje, jer je Marcelo Brozović dobio drugi žuti karton.

Lider Grupe K je Sparta, koja je u Izraelu pobedila Hapoel 1:0 golom Mateja Pulkraba u 71. minutu.

Viljareal je gubio u Ankari od Osmanlispora 0:2, ali su N'Diaje i Pato anulirali dva gola Raula Ruseskua (bio strelac u 23. i 24. minutu). Asistent poznatom Brazilcu kod izjednačujućeg pogotka bio je Antonio Rukavina. Srbin je odigrao povratnu loptu i kao "na taci" namestio šansu Patou.

Sitiuacija na tabeli Grupe L se nije promenila jer je i duel u Bukureštu završen bez pobednika. Steaua je bila na korak od trijumfa, ali je Kone doneo radost švajcarskom drugoligašu u 86. minutu. Golubović je bio strelac za Rumune.

Ajaks je dva puta vodio protiv Selte u Vigu, ali nije trijumfovao - 2:2. Prelepe golove postigli su Junes u 71. i Oreljana u 82. minutu. I Panatinaikos je vodio u Liježu i to 2:0, ali je ekipa Aleksandra Jankovića uspela da se stigne do boda boljom igrom u drugom poluvremenu. Ibarbo je postigao dva gola za "zelene", dok je Standard odlično koristio prekide. Prvo je Žinior u poslednjem minutu prvog dela pogodio sa "kreča", da bi Belfodil iznenadio iz "slobodnjaka"u 82.

Šahtjor je pregazio Gent 5:0 i potvrdio da će prave rivale imati tek kada mu se priključe ekipe iz Lige šampiona, odnosno na proleće. Zanimljivo da je Tajson zamenio Bernarda u 75. minutu i odmah, prilikom prvog kontakta sa loptom, se upisao u strelce. Konja i Braga podelili su bodove - 1:1.

Nica je u životu u Grupi I s obzirom na to da je pobedila Salcburg u Austriji, dok je Krasnodar izgubio od Šalkea kod kuće 0:1. Iznenađenje je napravio Karabag pobedivši u Bakuu PAOK 2:0. Fiorenitina nije imala većih problema protiv Libereca - 3:1.