Premijer liga BiH: Zrinjski rafalno po Olimpiku!

Aktuelni šampion BiH nastavlja sa sjajnim izdanjima u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Premijer liga BiH 14. kolo rezultati Olimpik Zrinjski 0:5 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Odigrana su prva tri meča 14. kola Premijer lige BiH.

Mostarski Zrinjski bez problema slavio je na stadionu "Otoka" protiv Olimpika 5:0, a tim Vinka Marinovića sve je riješio već nakon 45 minuta, kada su "plemići" postigli tri gola.

Najefektniji bio je onaj Jasmina Mešanovića, kada je u 11. minutu nakon kornera sjajno pogodio "makazicama" i najavio trijumf gostiju.

...
REKORD

Gostujuća pobjeda Zrinjskog protiv Olimpika nije najveća u istoriji Premijer lige BiH. Prvi šampion BiH Leotar iz Trebinja u sezoni 2002/03. deklasirao je Bosnu u Visokom čak 9:0!

Danijel Stojanović povisio je na 0:2, da bi Nemanja Bilbija petim ovosezonskim golom donio Mostarcima tri gola prednosti pred odlazak na odmor. Ponajbolji fudbaler Zrinjskog zatim je asistirao Ognjenu Todoroviću za 0:4. Bila je to Bilbijina već deveta asistencija u sezoni.

Todorović je svojim drugim golom, ovaj put na asistenciju Mešanovića, povisio na 0:5.

U drugom duelu koji je počeo u 14 časova između Viteza i Slobode nije bilo pogodaka.

Duel Radnika i Krupe završen je trijumfom Bijeljinaca, koji su do tri boda stigli nakon preokreta. Najzanimljivije je bilo u finišu prvog poluvremena, kada su postignuta dva pogotka.

Iskusni napadač Krupe Saša Kajkut nastavio je sjajnu seriju pogodaka i u 43. minutu donio prednost gostima. Ipak, samo dva minuta kasnije Lazar Martinović uspio je da izjednači.

Domaći tim bio je bolji i petnaestak minuta prije kraja susreta zasluženo je poveo preko "rezerviste" Denija Simeunovića. Sve je bilo gotovo u 86. minutu, kada je Velibor Đurić postigao treći gol i osigurao tri boda svom timu.

Bijeljinci su ovim trijumfom preuzeli drugu poziciju upravo od Krupe i sada su prvi pratilac lidera iz Mostara.

U prvom današnjem meču Metalege-BSI - Mladost 2:0, uz tri isključenja!