Dan kada je Gaučo digao Bernabeu na noge (VIDEO)

Na današnji dan pre 11 godina Ronaldinjo je Realu dao gol u "El klasiku" i dobio ovacije u Madridu.

Meč Real Madrid - Barselona, "El klasiko", utakmica svih utakmica u španskom fudbalu i jedan od najvećih derbija na svetu uvek predstavlja spektakl.

Ti dueli uvek donose mnogo uzbuđenja i rađaju heroje.

Ukupno je odigrano 264 meča u svim takmičenjima, a Barsa je dobila više – 109, Real 97, dok je 58 utakmica završeno remijem.

Ipak, samo nekoliko igrača Barselone pobralo je aplauze na stadionu Santjago Bernabeu za majstorije.

Jedan od njih je Ronaldo de Asis Moreira, ili legendarni Ronaldinjo, koji je to uspeo pre tačno 11 godina, 19. novembra 2005, kada je Barselona "zgazila" Real Madrid (3:0).

Na tom meču mrežu Ikera Kasiljasa prvo je "pocepao" Samjuel Eto u 15. minutu, a zatim je Ronaldinjo Gaučo postigao dva gola, u 60. i 78. minutu.

Posle drugog pogotka, ceo Santjago Bernabeu, na kojem je bilo 75.000 ljudi, ustao je i aplaudirao mu za čaroliju koju je izveo.

Ronaldinjo

"To je bila savršena igra. Nikada neću zaboraviti taj meč, jer je zaista retko da dobijete aplauz na gostujućem terenu od navijača rivala", rekao je Ronaldinjo o toj utakmici.