Ronaldo ukrao šou Atletiku!

Poslednji "Madrilenjo" na stadionu Visente Kalderon u znaku sjajnog Portugalca.

Real "udara" po Atletiku kada najviše boli. Dve pobede u finalu Lige šampiona u poslednje tri sezone, a sada i u poslednjem prvenstvenom "Madrilenju" igranom na čuvenom Visente Kalderonu, koji po završetku sezone odlazi u istoriju...

U derbiju Madrida, u 12. kolu Primere: Atletiko - Real 0:3 (0:1).

Šou domaćim fudbalerima i navijačima upropastio je Kristijano Ronaldo, trostruki strelac.

Gol iz slobodnog udarca u 23, pa iz penala koji je sam iznudio u 71. i "tačka" šest minuta kasnije, iz kontranapada.

Het-trik najboljeg igrača Reala za zasluženu pobedu gostiju.

Osim u uvodnim minutima drugog poluvremena, Atletiko je bio u podređenom položaju. Posebno u prvom poluvremenu, kada je Jan Oblak sjajnim odbranama čuvao svoj tim, ali nije mogao bolje da reaguje na Ronaldov šut iz slobodnog udarca, pošto su se Stefan Savić i Gabi neshvatljivo razmakli, omogućili lopti da prođe između njih, a ona je usput i pogodila crnogorskog reprezentativca u leđa i uhvatila slovenačkog golmana na "krivoj nozi".

Savić je bio krivac i za drugi gol Reala, pošto je promašio loptu i oborio Ronalda u svom kaznenom prostoru. Nije defanzivac Atletika imao nameru to da uradi, ali je Portugalac iskoristio njegovu nespretnu reakciju i pao, što je bio signal arbitru da pokaže na belu tačku.

Preuzeo je odgovornost i hladnokrvno poslao Oblaka u jednu, a loptu u drugu stranu.

Ubrzo je usledio i treći gol, ovaj put iz igre. Isko je započeo kontranapad, sjajno proigrao Gereta Bejla, koji je ubacio u "šestu brzinu", protutnjao pored Huanfrana i pronašao usamljenog Ronalda na drugoj stativi.

Igrači Atletika već su bili u "nokdaunu", a nisu uspeli da pronađu novu energiju i zaigraju kao početkom drugog poluvremena, kada su izvršili strahovit pritisak na rivala, ali bez egzekucije...

Ovom pobedom, Real je na najbolji način iskoristio iznenađujuć remi Barselone i Malage (0:0), pa sada ima četiri boda prednosti, dok je Atletiko značajno umanjio šampionske ambicije, jer zaostaje velikih devet bodova za gradskim rivalom.