CSKA ispao, ali Bajer nije prošao

Sjajnom utakmicom u Moskvi otvoreno je peto kolo Lige šampiona.

Remi u Moksvi - 1:1 - koji ne odgovara ni CSKA, ni Bajeru, ali gosti iz Leverkuzena, ipak, mogu da budu zadovoljniji.

"Armejci" su nerešenim rezultatom, kolo pre kraja grupne faze Lige šampiona izgubili i teoretsku šansu da se nađu u osmini finala, dok će Bajer morati da gleda ka Francuskoj i nada se pobedi Monaka protiv Totenhema (20.45).

Gosti, koji su izveli najmlađu startnu postavu ikada u Ligi šampiona, poveli su već u 16. minutu preko Kevina Volanda, koji je iskoristio neuspešno postavljenu ofsajd zamku igrača CSKA.

Prethodno su i jedni i drugi imali odlične šanse, što je bila samo najava uzbudljive utakmice.

Rano primljen gol, posle propuštene dve odlične prilike, nije demoralisao domaće fudbalere, koji su imali inicijativu i napadali, ali su dugo čekali na novu priliku za gol. Upornost im se isplatila u 75. minutu, kada je Bendžamin Henrihs nespretno napravio penal, koji je Bibras Naćo pretvorio u izjednačenje.

Malo je nedostajalo da Bajer samo pet minuta kasnije vrati vođstvo, ali je šut Čalhanoglua zaustavila stativa.

Nemački predstavnik će u poslednjem kolu igrati sa Monakom pred svojim navijačima, dok CSKA ide u London na megdan Totenhemu. Videćemo da li će ta utakmica odlučivati o trećem mestu i putniku u Ligu Evrope ili će, u slučaju da Totenhem savlada Monako, biti beznačajna za Moskovljane.

TABELA: Monako (-1) 8, Bajer 7, Totenhem (-1) 4, CSKA 3.