Het-trik Džeke i GOLČINA Perotija! (VIDEO)

Tri gola bh. reprezentativca i fenomenalan pogodak Dijega Perotija, za ubjedljiv trijumf Rome protiv Viktorije iz Plzenja.

Roma je u 5. kolu Lige Evrope slavila protiv Viktorije iz Plzenja 4:1, a veče na "Olimpiku" obilježili su trostruki strijelac Edin Džeko i Dijego Peroti, koji je postigao nestvaran pogodak.

"Vučica" je iskoristila prvu izglednu priliku i povela u 11. minutu. Bio je to sjajan prodor bh. reprezentativca, koji je na maestralan način Džeko pretvorio u pogodak za 1:0. Pogledajte…

...

Ipak, samo sedam minuta kasnije gosti su izjednačili, slično kao u prvom meču u Plzenju.

U nastavku dosta ofanzivnija igra Rome. Nakon stative Muhameda Salaha u prvom poluvremenu, ponovo se zatresao okvir gola Čeha. Ovaj put Leandro Paredes iz slobodnog udarca pogodio je prečku.

A onda, u 62. minutu, još jedna odlična reakcija Džeke.

Sjajno je kapiten reprezentacije BiH ispratio centaršut Antonija Ridigera i glavom pogodio suprotni ugao za 2:1.

...

A onda, magija Dijega Perotija. Jedan od najljepših, ako ne i najljepši gol ove sezone u Ligi Evrope.

Riječi su suvišne, uživajte...

...

Tačku na "i" stavio je Džeko trećim golom, čime je prvi put ove sezone kompletirao het-trik.

Bio je to njegov 15. gol ove sezone u 17. nastupu za Romu u svim takmičenjima.

...

Roma je ovim trijumfom osigurala prvo mjesto kolo prije kraja grupne faze, sa 11 bodova, pet više od drugoplasirane Austrije, koja je na svom terenu remizirala protiv Astre Đurđu 1:1.