Kamerun preokretom do vrha (VIDEO)

"Lavovi" prvi pobedili u Grupi A. Digli su se iz "minusa" i izbili na čelo tabele.

Posle tri remija identičnim rezultatom 1:1, dogodila se i prva pobeda u Grupi A Afričkog kupa nacija.

Reprezentacija Kameruna remizirala je u prvom kolu protiv Burkine Faso, a u drugom se vratila iz zaostatka i golovima veziste Sebastijena Sijanija u 61. i snažnog defanzivca Mišela Ngadeu Ngađuija u 79. minutu izborila jako važan trijumf.

KAMERUN - GVINEJA BISAO 2:1 (0:1)

Četvorostruki šampion Afrike gubio je od 13. minuta sjajnim golom Piketija posle kontre, ali debitant ipak nije imao način da sačuva bar bod.

...

U poslednjem kolu grupne faze, u derbiju će se sastati Kamerun i domaćin - Gabon, kao i Gvineja Bisao i Burkina Faso. Ti mečevi biće odigrani u istom terminu, u nedelju od 20 časova.

Tabela Grupe A: Kamerun 4, Gabon 2, Burkina Faso 2, Gvineja Bisao 1.

U četvrtak su na programu utakmice drugog kola u okviru Grupe B. U 17 časova počeće meč Alžir - Tunis, a u 20 Senegal - Zimbambve.