STOP za Valensiju na ostrvu

"Slepi miševi" izgubili na gostovanju Las Palmasu posle vezanih trijumfa. "Egzekucije" domaćih, ali i velike greške i propusti gostiju. Pogledajte.

Put oporavka iz krize u kakvoj je (bila) Valensija nije ni kratak, ni lak. Ekipa Salvadora Gonzalesa, poznatijeg po nadimku "Voro" naučila je obe lekcije ove večeri, u poslednjoj utakmici 20. kola Primere.

LAS PALMAS - VALENSIJA 3:1 (1:1)

Ekipa sa Mestalje otputovala je na Kanarska ostrva da bi uzastopnim pobedama nad Espanjolom i Viljarealom dodala i "skalp" veoma dobrog domaćina, ali nije bila ni blizu bodu.

Iako je Santi Mina matom u tri poteza doveo goste u vođstvo u 21. minutu i iako su "slepi miševi" generalno delovali dobro u prvom poluvremenu, Las Palmas je u 15-ak minuta obezbedio trijumf.

Ofanzivac domaćina Đonatan Vijera namestio se u 42. minutu kraj ivice šesnaesterca, ciljao visoko i precizno, za 1:1 i nagoveštaj velikog preokreta.

Usledila je povreda veziste Valensije Enca Pereza, pa odmor, koji nije primirio ofanzivu Las Palmasa. Odmah na početku nastavka, vetar u leđa domaćinu je dao i napadač Valensije Munir, zaradivši isključenje zbog dva žuta kartona, zarađena od 48. do 51. minuta...

Sa rivalom u takvom kontraritmu, Las Palmas je znao da mu neće biti potrebno mnogo da "okrene" i da pobedi..

Urugvajac Maurisio Lemos doneo je domaćinu prednost 2:1 golčinom iz "slobodnjaka" u 57. minutu, a tačku na neizvesnost stavio je Kevin Prins Boateng, četiri minuta kasnije.

Bivši reprezentativac Gane iskoristio je katastrofalnu reakciju i dalje nesigurnog Elakvima Mangale da na asistenciju Petra Bigasa postavi konačnih 3:1.

Iako je postalo sasvim jasno ko će pobediti, gosti su uvođenjem novajlije Simonea Zaze umesto nervoznog Nanija pokušali da razmrdaju svoju ofanzivu, ali velike promene nije bilo.

Italijan je lepim "rabona" udarcem pokazao svoj talenat, ali to nije donelo promenu rezultata.

Sa druge strane, za Las Palmas su do kraja meča zaigrali i hrvatski napadači Alen Halilović i Marko Livaja, pa će ostati zabeležen i njihov nastup u trijumfu kojim je domaćin stavio tačku na kolo Primere i primakao se na bod zaostatka za Espanjolom i Eibarom, koji su deveti i deseti.

Sa druge strane, Valensija ostaje na 15. poziciji, šest bodova udaljena od zone ispadanja i uz meč manje, protiv Reala, koji će odigrati 22. februara.