Džeko i Toti odveli Romu u polufinale!

Roma je teškom mukom savladala drugoligaša Ćezenu (2:1) i izborila plasman u polufinale Kopa Italija, gdje je očekuje gradski rival Lacio.

Rimljani su počeli u kombinovanom sastavu na čelu sa kapitenom Frančeskom Totijem, ali se situacija na terenu nije razvijala u željenom pravcu pa je trener Lućano Spaleti najprije u igru uveo kapitena Bosne i Hercegovine Edina Džeku, a potom i Rađu Naingolana.

Ćezena, koja se bori za opstanak u Seriji B (19. mjesto od 22 ekipe), hrabro se suprotstavila favorizovanom rivalu na "Olimpiku" i u većem dijelu meča bila ravnopravan rival.

Ipak, Džeko je u 68. minutu doveo "vučicu" u vođstvo na asistenciju Stefana El Šaravija - 1:0.

...

Međutim, ni tada se gosti nisu predali već pet minuta kasnije stigli do izjednačenja pogotkom Luke Garitana nakon katastrofalne greške brazilskog golmana Alisona - 1:1 .

...

I kad se činilo da će se igrati produžeci na "Olimpiku", u 95. minutu dosuđen je jedanaesterac za domaćina, koji je u gol i prolaz među četiri najbolje ekipe pretvorio legendarni kapiten Frančesko Toti.