Milan izvukao bod u Rimu

U derbiju 24. kola Serije A, rimski Lacio i Milan su podijelili bodove - 1:1 (1:0).

Rimljani su bili veoma blizu druge uzastopne pobjede i dolaska na samo pet bodova minusa u odnosu na trećeplasirani Napoli, koji je u ovom trenutku ima siguran plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Poslije ubjedljivog trijumfa kod "fenjeraša" Peskare (2:6), Lacio je u ponedjeljak uveče u posljednjoj utakmici 24. kola, ispustio pobjedu nad Milanom 1:1 (1:0).

Prvi dio utakmice na "Olimpiku" apsolutno je pripao nebesko-plavima u svim segmentima fudbalske igre.

Izabranici Simonea Inzagija su bili mnogo opasniji, ali se do samog odlaska na odmor rezultat nije promijenio. Najbolje šanse imao je Argentinac Lukas Bilja, međutim tinejdžer na golu Milana Đianluiđi Donaruma u nekoliko navrata je spasio "rosonere".

Ipak u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Donaruma je "skrivio" jedanaesterac poslije faula nad Ćirom Imobileom, a sa "kreča", kad već nije mogao iz igre, siguran je bio Bilja - 1:0.

...

U nastavku, gosti sa "San Sira" su uprkos rezultatskom "minusu" djelovali poprilično statično i indisponirano na terenu i nisu uspjeli čak ni da ozbiljnije zaprijete albanskom golmanu Tomasu Strakoši.

Do 84. minuta, kad je Suso poslije solo prodora pogodio za izjednačenje - 1:1.

...

Domaćin iz italijanske prestonice, u čijim redovima su starteri bili srpski fudbaleri Dušan Basta i Sergej Milinković Savić, imao je prije gola Susa još sijaset dobrih situacija pred golom Milana, međutim, nije uspio da "ovjeri" trijumf.

Zato je i uslijedila kazna...

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić nastupio je za Lacio u posljednjih 25 minuta utakmice umjesto Balde Keite.