Tako to radi "Čolo": 3 izmene za 3 gola i 3 boda!

Delovalo je da će Atletiko odigrati još jednu lošu utakmicu i zabeležiti loš rezultat, ali... Simeone je zamenio trojicu igrača i stigao do ubedljive pobede na "El Molinonu".

Delovalo je da će pomalo umorni i očigledno neefikasni Atletiko Madrid ove subote u matine terminu 23. kola Primere ostati na samo dve pobede u poslednjih osam mečeva.

Bilo je 1:1 na "El Molinonu" sredinom drugog poluvremena, kada se Dijego "Čolo" Simeone okrenuo ka klupi za rezervne igrače i pokazao Kevinu Gameiru, Saulu Nigezu i Tomasu da je vreme da uđu u igru.

Završeno je: Sporting Hihon - Atletiko Madrid 1:4 (0:0), uz het-trik Gameira, kojem je za to bilo potrebno pet minuta nakon što je zamenio "nevidljivu" legendu, Fernanda Toresa.

Na pas zemljaka Antoana Grizmana u 80. minutu, Gameira je vratio prednost Madriđanima, čim su krenuli s centra, zbunjeni fudbaleri domaćeg tima dodali su loptu do Gameira koji nije mogao da uradi ništa drugo, nego da ponovo savlada Ivana Kueljara, koji je u 85. minutu i treći put izvadio loptu iz mreže posle Gameirovog udarca desnom nogom otprilike sa istog mesta, kao u prva dva slučaja, ali na pas Tomasa.

Posle neubedljivog prvog poluvremena pred 25.000 bučnih navijača Sportinga, Janik Karasko je iskoristio prvu neshvatljivu postavku i reakciju odbrane domaćeg tima i u 15. sekundi nastavka postigao gol za 0:1, no tim iz Hihona je na to imao odgovor - posle lepe akcije Buruhija po levoj strani, najbolji igrač crveno-belih Serhio Alvarez primirio je loptu i "drop kik" udarcem u 49. minutu izjednačio na 1:1.

Bilo je potrebno da Simeone napravi tri izmene, izvuče iz igre Anhela Koreu, Toresa i Karaska, kako bi vratio nadmoć na terenu, a nešto kasnije ispostavilo se da se Gameiro očas posla izjedačio sa prvim golgeterom ekipe ove sezone, Grizmanom.

Oni sada, čekajući velika iskušenja koja su pred Atletikom (21. februar, Leverkuzen u Ligi šampiona, 26. februar Barselona u Primeri, 2. mart Deportivo u Primeri, 5. mart Valensija u Primeri, 11. mart Granada u Primeri, 15. mart Leverkuzen u Ligi šampiona, 19. mart Sevilja u Primeri...), imaju po osam postignutih golova.