Iznenađenje na Etihadu trajalo samo 23 minuta

Drugoligaš vodio protiv Mančester sitija, ali su "građani" na kraju prošli u četvrtfinale FA kupa.

Ponadali su se navijači Hadersfild tauna da bi posle 0:0 na svom stadionu mogli do senzacije na Etihadu i eliminacije Mančester sitija, koja bi njihov klub odvela u četvrtfinale FA kupa. Optimizam je skočio na maksimalno posle pogotka Herija Bana iz kontranapada u 7. minutu, međutim, ubrzo je stiglo otrežnjenje.

Leroj Sane je u 30. izjednačio posle odličnog prodora i asistencije Rahima Sterlinga, a Serhio Aguero je u 35. doneo preokret golom iz penala. Samo tri minuta kasnije Pablo Zabaleta je bio na pravom mestu u petercu gostiju posle dodavanja Aguera za nedostižnih 3:1.

Goleada domaćeg tima nastavljena je po povratku sa odmora.  Svojim drugim golom Serhio Aguero, na još jednu asistenciju Sterlinga u ovoj utakmici, povećao je u 73. minutu prednost na 4:1, a Keleči Iheanačo je u nadoknadi postavio konačnih 5:1.

"Građani" će se u četvrtfinalu sastati sa Midlsbrom, 11. marta u gostima, a ostali parovi su Arsenal - Linkoln (11. mart), Totenhem - Milvol (12. mart) i Čelsi - Mančester junajted (13. mart).