Preokret Liona, belgijskih "7+", dva remija...

Lion od 1:2 do 4:2 protiv Rome, Selta u 90. do trijumfa protiv Krasnodara, Genk bolji od Genta 5:2, Šalke i Borusija, odnosno Olimpijakos i Bešiktaš - bez pobednika (1:1), u prvim mečevima osmine finala Lige Evrope.

Zanimljive i efikasne utakmice odigrane se od 21.05 u osmini finala Lige Evrope.

Derbi je bio u Lionu i opravdao je očekivanja.

Olimpik je ugostio Romu, a navijači su mogli da uživaju u zanimljivoj utakmici sa preokretima, lepim potezima i puno golova - 4:2 (1:2). Domaćin je poveo već u osmom minutu preko Diakabija, ali su Mohamed Salah i Facio, pogocima u 20. i 33, preokrenuli rezultat, pa je "vučica" posle prvog poluvremena imala prednost.

Lion je vrlo lepim golom Tolisoa sa 18 metara poravnao na 2:2 posle samo dva minuta igre u nastavku. Domaćini su silovito krenuli ka golu Rome i iz te ofanzive stvorili mnogo prilika, a do novog vođstva došli su u 74. minutu golom Nabila Fekira, koji je minut ranije zamenio Mamanu. Potez meča bio je gol Lakazeta sa preko 20 metara u poslednjim trenucima utakmice.

Očekivalo se više od nemačkog derbija.

Šalke i Borusija Menhengladbah odigrali su duel bez pobednika 1:1, pa je prednost uoči revanša na strani "koltova". Hofman je doveo goste u vođstvo posle 15 miinuta igre, ali je vrlo brzo izjednačio Burgstaler. Do kraja meča mreže su mirovale.

U Pireju je Olimpijakos ugostio Bešiktaš i posle 90 minuta domaćin može da bude zadovoljan što nije poražen - 1:1. Kambijaso je u 36. obradovao crveno-bele, koji su nakon izjednačujućeg pogotka Abubakara u 53. minutu morali dobro da se pomuče da ne prime još koji gol pod naletima Bešiktaša.

Selta je golom Buvea u 90. pobedila Krasnodar 2:1 (0:0). Vas je postigao prvi, a izjednačenje su kreirali Vanderson i Klaeson. Najviše golova bilo je u Belgiji. Genk je kao gost ubedljivo pobedio Gent 5:2.

Revanši su na programu sledećeg četvrtka.