Baloteli pogodio, Nica "pušta" Monako...

U Francuskoj trka za prvo mesto ulazi u finiš - a, Nica prosipa bodove...

Hrvatski napadač francuskog prezimena, Ivan Santini, pogodio je i asistirao ovog petka uveče u Nici za 0:2 na terenu potencijalnog lidera Lige 1, ali njegov Kaen nije izdržao do druge pobede nad crveno-crnima ove sezone.

Domaće su poraza spasile izmene trenera Lusijena Favra, podrška 25.000 navijača na "Alijanc rivijeri" i golovi Marija Balotelija u 71. i Anastasiosa Donisa u 77. minutu.

Na kraju, prilično po meri Monaka: Nica - Kaen 2:2 (0:1).

Santini je u 36. minutu postigao 15. gol od dolaska u Francusku iz belgijskog Kortrajka, a potom je asistirao Janu Karamou za 0:2 u 50. minutu, što je Favra, bivšeg trenera Herte i Borusije Menhengladbah, nateralo na dve momentalne izmene - umesto Vilana Siprijena i Vensana Marsela, zaigrali su Mikael Le Bijan i Donis, koji se kasnije i upisao u strelce za bod, koji je Nicu ostavio na "minus 2" u odnosu na lidera, Monako.

Baloteli je, posle odličnog pasa Dantea, stigao tek do drugog pogotka u 2017. godini, prvog posle 29. januara i pobede Nice nad Genganom od 3:1, a ukupno to mu je bio 12. gol na 22. nastupu u dresu ekipe koju je, na opšte iznenađenje, izabrao prošlog leta dok je bio teran sa "Enfilda".

Zanimljivo, od poraza od Kaena 1:0 u gostima, 6. novembra, Nica je zaključno sa večerašnjim remijem zabeležila samo jedan poraz - 4. februara od Monaka 2:0, što jeste ozbiljan udarac u šampionskoj trci sa istim timom, međutim remiji su ono što će na kraju (ako titula ne stigne u Nicu prvi put od 1959. godine) biti osnovni razlog za to.

Između dve utakmice sa Kaenom, Nica je pobedila devet puta, a čak sedam puta remizirala.

Do meča u Kaenu, skor ekipe bio je 9-2-0...

All Goals & Highlights HD - Nice 2-2 Caen - 10...by LaLigaES