ŠOU na početku kola: SEDAM golova u Barseloni!

Odličan meč najavio je uzbudljiv vikend španskog fudbala.

Sjajna uvertira u 27. rundu Primere!

Fudbaleri Espanjola pobedili su u petak na svom terenu Las Palmas rezultatom 4:3 i tako prekinuli svoj niz od dva meča bez pobede, pa će sledeće kolo dočekati kao devetoplasirani na tabeli, sa 39 osvojenih bodova.

Las Palmas je na 12. poziciji sa sedam bodova manje.

Domaća ekipa je povela već u prvom minutu meča golom Davida Lopesa, da bi na 1:1 izjednačio Maurisio Lemos u 31. minutu. Espanjol je na odmor ipak otišao s prednošću pošto je u prvom minutu sudijske nadoknade gol Las Palmasa pogodio Gererd Moreno.

Lemos je u 49. minutu ponovo izjednačio, ali su pobedu Espanjolu doneli Pablo Pjati golom iz penala i Hose Manuel Hurado, a konačan rezultat postavio je Mateo Garsija u 84. minutu.

...

Espanjol u narednom kolu gostuje Eibaru, dok Las Palmas dočekuje Viljareal, njihov večerašnji meč sjajan je uvod u kolo u kojem će u subotu na teren Sevilja (protiv Leganesa) i Atletiko (na gostovanju Granadi). Dan kasnije, u nedelju, pratićemo borbu rivala za vrh, jer Barselona gostuje Deportivu, a Real dočekuje Betis.