"Pujo" i "Nemi" malo za pobedu Sevilje

Taman kad se ušunjala u trku sa Realom i Barsom, Sevilja je u dva kola prosula četiri boda protiv timova koji su prošle sezone igrali Sekundu.

Fudbaleri Sevilje "upali" su u trku za titulu prvaka Španije sjajnom serijom rezultata, ali su na niz od pet pobeda "odgovorili" sa dva remija u dva poslednja kola Primere…

...protiv timova koji su prošlog leta stigli iz Sekunde.

Posle Alavesa, rezultatom 1:1 (1:1) završen je i Seviljin meč sa Leganesom, ali na "Pichuanu".

Posle brzog vođstva gostiju i gola u 120. sekundi utakmice, četa Horhea Sampaolija jurila je punih 90 minuta pobedu koja bi je po osvojenim bodovima izjednačila sa drugoplasiranim Real Madridom ali je na tom putu stigla samo do boda zahvaljujući majstorima iz Serije A.

Franko Vaskez dobio je nadimak "El Mudo", odnosno "Nemi", jer je kao mali pokazivao znake introvertnosti.

Stevan Jovetić, koji je zimus stigao iz Intera i Franko Vaskez, koji je prošlog leta došao iz Palerma, odigrali su divan dupli pas u 43. minutu, posle kojeg je "Pujo" Jovetić postigao četvrti pogodak na 12. meču u dresu španskog kluba od januarskog transfera sa "Meace".

"Nemi" Vaskez upisao je četvrtu asistenciju, nakon što je isto toliko puta bio je i strelac na 32 nastupa u belom dresu.

Leganes, tim koji je danas izvukao tek treći remi na poslednjih 11 gostovanja (ostalo su sve bili porazi), poveo je posle čudne akcije, koju je u gol pretvorio Gabi Pires na pas naizgled zbunjenog Nabila El Žara.