Vreme je prolazilo, mreže mirovale, ali...Grizman!

Atletiko Madrid pogotkom francuskog napadača ipak pobedio na gostovanju Granadi - 1:0.

Atletiko Madrid prilično je udaljen od trke za titulu, ali ne dozvoljava sebi da ispadne iz najboljih četiri...

Antoan Grizman apsolutno se ne miri sa tom idejom!

Sjajni napadač "jorgandžija" bio je jedini strelac poslednje utakmice subotnjeg programa i svojim golom (21. ovim sezone) doneo je pobedu Madriđanima i otežao situaciju domaćinu, koji je u zoni ispadanja.

GRANADA - ATLETIKO 0:1 (0:1)

U toku je bio 83. minut kada je Janik Karasko iznudio korner za goste, a Koke posle kratke akcije centrirao sa leve strane na "drugu" stativu... Baš na mesto gde se našao Grizman, spreman da glavom - rutinski pošalje loptu u mrežu.

Domaći su se očekivano teško mirili sa porazom, jer su ovim neuspehom stvorili i Deportivu šansu da im odmakne. U takvoj situaciji, vezista Granade Mubarak Vakaso dobio je u 94. minutu žuti drugi karton, zbog oštrog starta upravo na Grizmanu.

Ekipa Dijega Simeonea je ovim trijumfom učvrstila svoju četvrtu poziciju uoči sutrašnjeg "napada" Real Sosijedada, koji je peti sa četiri poena manje, kao i utakmicom manje, koju će u nedelju odigrati protiv Bilbaa u podne.

Atletiko je ovim uspehom u dobrom raspoloženju završio sedmicu uoči revanša osmine finala Lige šampiona protiv Bajera (sreda, 20.45), koga su u Nemačkoj pobedili 4:2.