Pošalji Ramosa u šesnaesterac rivala i ne brini!

Serhio Ramos još jednom postigao gol u finišu meča i tako Real Madridu doneo važnu pobedu protiv Betisa. U kolu u kom su Sevilja i Barsa kiksnuli...

U kolu u kom su Barselona i Sevilja kiksnuli - Real je morao da iskoristi njihovo posustajanje, i posle velike borbe, i preokreta, uspeo je da savlada Betis na "Santjago Bernabeuu".

Nije krenulo dobro pošto je Betis poveo posle velike greške Kejlora Navasa koji je ispustio loptu u sopstvenu mrežu, da bi Kristijano Ronaldo, neometan, sa pet metara glavom, uspeo da izjednači do poluvremena. Napadači su se mučili da dođu do "meč vinera", ali...

Serhio Ramos je u 81. minutu ponovo izveo svoj "nebeski skok" i postigao gol za pobedu. To je bio, verovali ili ne, njegov DESETI gol u sezoni u svim takmičenjima.

Zinedin Zidan nema šta da brine kada je finiš utakmice, koju Real ne dobija, u pitanju pošto je izgleda samo potrebno poslati Ramosa u kazneni prostor rivala, a on će se već nekako osloboditi čuvara i pogoditi.

REAL MADRID - BETIS 2:1 (1:1)

Serhio Ramos je ove sezone golove dao Napoliju, Osasuni, Viljarealu, Barseloni, Deportivu, sada Betisu i po dva Sevilji i Malagi - skor kakvog se ne bi postideo ni neki napadač, naročito zbog njihove važnosti.

U utakmici u kojoj Alvaro Morata nije dolazio do izražaja, a u kojoj smo videli po jedan veliki sudijski previd na obe strane - morao je da rešava štoper koji obožava ovakve utakmice.

Sudija Lahoz je prvo pogrešio pri rezultatu 0:0 kada nije dosudio jedanaesterac Kejlora Navasa nad Darkom Brašancem, ali se u nastavku "revanširao" Betisu kada je poništen čist gol Kristijana Ronalda, koji je poništen zbog navodne ofsajd pozicije.

Betis se u poslednjih deset minuta branio sa igračem manje, Pisini je dobio drugi žuti karton, ali nije uspeo da sačuva sopstvenu mrežu. Mogli su do gola u nadoknadi vremena, kada je probao Antonio Sanabrija, ali je Kejlor Navas "izvukao loptu" iz gola i tako se odužio za grešku.

Real je sada prvi sa 62 boda, dva više od Barselone, ali i utakmicom manje!