Bešiktaš sa desetoricom deklasirao Olimpijakos!

"Ličilo" je da Grci, na 2:1 i sa igračem više, imaju šansi da prođu dalje, ali istanbulski tim trenutno je znatno kvalitetniji. Dalje idu Tošić i Radoja, Mitrović ispao.

Fudbaleri Olimpijakosa imali su igrača više od 39. minuta revanš utakmice u Istanbulu i bili na gol od plasmana u četvrtfinale Lige Evrope.

Šta se potom dogodilo?

Posle pirejskih 1:1, Bešiktaš je sa desetoricom na terenu deklasirao šampiona Grčke na punoj "Vodafon areni" u Istanbulu i izborio prvi plasman među osam najboljih ekipa nekog od evro-kupova još od 1958. godine.

Uz dva gola zaboravljenog Rajana Babela, nekada vunderkinda Ajaksa i nade Liverpula: Bešiktaš - Olimpijakos 4:1 (2:1) u revanš meču osmine finala Lige Evrope.

Bešiktaš: Fabri - Gonul, Mitrović, Tošić, Adrijano - Hačinson, Ozjakup - Kvarežma, Taliska, Babel – Abubakar.

Olimpijakos: Leali - Figeras, Da Kosta, Restos, Sisoko - Kambijaso, Romao - Elijunusi, Fortunis, Mancatis – Ansarifard.

Već posle 22 minuta igre bilo je 2:0 podno Taksim skvera, međutim gosti iz Pireja tada su se malo trgli, vezali nekoliko dobrih akcija i postigli fantastičan gol zahvaljujući volej udarcu Tarika Elijunusija u 31. minutu, a kada je strelac prvog gola na meču, Vensan Abubakar, naseo na provokaciju Manuela da Koste i udario ga glavom, engleski arbitar Majkl Oliver poslao ga je u svlačionicu i ostavio crveno-belima više od poluvremena "fore" da postignu gol i zahvaljujući boljoj gol razlici u 180 minuta igre sa liderom turskog prvenstva... prođu dalje.

Ali, iako sa igračem više u polju, Olimpijakos je u drugom poluvremenu uspeo još dva puta da primi gol i ispadne od daleko boljeg tima trenutno, jer je Bešiktaš, ruku na srce, trebalo da dobije i prvi susret na "Karaiskakis" stadionu, gde je imao posed lopte od skoro 70 odsto i daleko više prilika i udaraca u okvir gola.

Dobar deo krivice za eliminaciju lidera grčkog prvenstva snosi i golman Juventusa na pozajmici u Pireju, Nikola Leali, koji je mogao bolje da reaguje kod oba Babelova gola, i u 22. i u 75. minutu.

U isto vreme, u četvrtfinale Lige Evrope plasirala se španska Selta pobedama i u Vigu (2:1) i večeras u Krasnodaru gde su Ugo Meljo u 50. i Jago Aspas u 80. minutu raspršili nade ruskog kluba o daljem napretku u Evropi.

Krasnodar - Selta 0:2 (0:0).

Jedan belgijski tim morao je dalje, a da će to biti Genk moglo je da se pretpostavi već posle prvih 90 minuta u Ganu, gde je domaći Gent pretrpeo debakl od 2:5, a onda u revanšu golom u finišu susreta izbegao još jedan poraz.

Genk - Gent 1:1 (1:0), uz pogotke Timotija kastanja u 20. i Luja Vestratea u 84. minutu.

Od srpskih fudbalera, na terenu od prvog minuta su Duško Tošić (Bešiktaš), Stefan Mitrović (Gent) i Nemanja Radoja (Selta), dok zbog povrede u konkurenciji za tim Genka nije bio Bojan Nastić.