"Zmaj" srušio Fener!

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Fudbaleri Konjaspora su u petak uveče u okviru 25. kola turske Superlige, u gostima na stadionu "Ulker" u Istanbulu savladali Fenerbače sa 3:2, a dva gola za goste postigao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Riad Bajić.

Konjaspor je došao u vodstvo golom Bajića u 17. minutu, ali je Fenerbahče samo četiri minuta kasnije uspio izjednačiti preko Martina Škrtela.

Bajić je ponovo u 22. minutu sjajno pogodio i opet doveo u vođstvo svoju ekipu.

Do kraja prvog poluvremena obje ekipe su imale po još nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat ipak nije mijenjao.

Konjaspor je i u nastavku meča nastavio sa dobrom igrao te u 54. minutu golom Omera Sahinera povećao prednost na 3:1.

Fenerbahče je do kraja meča samo uspio smanjiti na 2:3, golom Musa Sova u 72. minutu.

Bh. internacionalac u dresu Konjaspora Deni Milošević večeras je u pobjedi svoga tima upisao dvije asistencije.

Nakon 25. nekompletiranog kola, Fenerbahče se nalazi na četvrtom mjestu sa 44 boda, dok Konjaspor zauzima sedmu poziciju sa 35 bodova. Lider Superlige Turske je Bešiktaš sa 54 boda, a prate ga Bašakšehir sa 52 i Galatasarajsa 46 osvojenih bodova.