Kejhil prihvatio poklon, Čelsi dodiruje titulu

Stouk do tri minuta pre kraja imao 1:1 protiv lidera, a onda je platio ceh za lošu intervenciju posle kornera. Lester 3/3 u Premijer ligi nakon smene Ranijerija.

Sezona se bliži kraju i sve je manje utakmica na kojima bi Čelsi mogao da "prospe" bodove i omogući pratiocima da trku za titulom učine zanimljivijom.

Delovalo je da će tako biti na gostovanju ekipi Stouka, ali Geri Kejhil je pogotkom u 87. minutu doneo "plavcima" šestu pobedu (uz dva remija) u poslednjih osam kola - 1:2!

Sesk Fabregas izveo je korner, David Luiz uputio bezopasan udarac glavom, a jedan od odbrambenih igrača Stouka loše je izbio loptu - pravo na nogu štoperu vodećeg tima, na samo šest metara od gola.

Čelsi je poveo u 13. minutu, kada je Vilijan iz slobodnog udarca iskosa prevario golmana Granta, da bi Kejhil u 38. minutu skrivio penal, čiji je siguran izvođač bio Džon Volters.

Puleni Antonija Kontea sada imaju po 13 bodova i utakmicu više od Totenhema i Mančester sitija, što je 10 mečeva pre kraja prednost koja im praktično garantuje povratak na tron, posle godinu dana vladavine Lestera.

Aktuelni šampion nastavio je da briljira pod vođstvom Krejga Šekspira, doskorašnjeg pomoćnika Klaudija Ranijerija.

Lester je u subotu kao gost savladao Vest Hem 2:3, što mu je treća pobeda zaredom u prvenstvu, nakon 3:1 protiv Liverpula i Hala.

Kada se tome doda eliminacija Sevilje u osmini finala Lige šampiona, jasno je da je razlaz sa Ranijerijem - ma koliko bio nefer prema njemu - bio pravi potez vlasnika kluba.

Već u sedmom minutu je golovima Rijada Mahreza i Roberta Huta bilo 0:2, a Džejmi Vardi je u finišu prvog poluvremena neutralisao sjajno izveden "slobodnjak" Lanzinija za 1:2. Andre Aju je posle gužve pred golom ugrozio vođstvo "lisica", ali tim Slavena Bilića za preostalih pola sata nije uspeo da izjednači.