Bilbao se "potukao", Real ipak jači (VIDEO)

"Kraljevići" slavili na teškom gostovanju i otići će na dvonedeljnu pauzu kao lideri Primere. Aduriz izjednačio sredinom drugog poluvremena, Kazemiro odmah uzvratio. Dve asistencije Ronalda.

Atletik Bilbao - Real Madrid 1:2 (0:1), u jednom od nekoliko derbija španskog prvenstva zakazanih za ovaj vikend!

Meč na San Mamesu obilovao je dobrim akcijama i šansama na obe strane, ali bilo je i čarki među fudbalerima, što je dobar pokazatelj koliko je i jednima i drugima bilo važno da ostvare povoljan rezultat.

Real je do zasluženog vođstva stigao iz polukontre u 25. minutu, kada je Karim Benzema ostao sam pred golmanom na odlično proigravanje Kristijana Ronalda.

Bilbao je u 65. minutu izjednačio preko veterana Arica Aduriza, koji je iz neposredne blizine završio akciju Injakija Vilijamsa i Ikera Munijaina.

Međutim, Real je manirom velikog tima samo tri minuta kasnije opet poveo i, ispostavilo se, rešio utakmicu.

Ronaldo je posle kornera prosledio loptu na "drugu" stativu, a tamo se potpuno sam našao Kazemiro i lako postigao svoj drugi gol ove sezone u Primeri.

"Kraljevići" sada imaju pet bodova više od Barselone, koja u nedelju uveče dočekuje Valensiju. Katalonci će moći da priđu na "minus dva", ali Real će nakon toga imati utakmicu manje.

U drugom meču dana Alaves je savladao Real Sosijedad i ostao na "zlatnoj sredini" na tabeli, a gol odluke postigao je Brazilac Dejverson u 44. minutu.

Srpski fudbaler Aleksandar Katai i Nenad Krstičić su ceo meč gledali sa klupe.

Betis je pobedio "fenjeraša" Osasunu 2:0. Meč je rešen već posle 20 minuta, kada su Kastro i Navaro naterali odbranu gostiju na kapitulaciju. Darko Brašanac je odigrao ceo meč za "zeleno-bele".