Pobeda Atletika vrednija od tri boda!

"Jorgandžije" savladale Sevilju bez većih problema (3:1) i približe joj se na dva poena zaostatka,

Borba za treće mesto na tabeli Primere ponovo je potpuno otvorena.

Atletiko Madrid je nadigrao Sevilju i približio joj se sa pet na samo dva boda zaostatka, golovima Dijega Godina, Antoana Grizmana (koji je upisao i asistenciju) i Kokea 37, 61. i 77. minutu:

ATLETIKO - SEVILJA 3:1 (1:0)

Ekipa Dijega Simeonea konačno je uhvatila ritam u prvenstvu i drugi put ove godine "vezala" tri uzastopna trijumfa. Sa druge strane, gosti su u martu prilično podbacili, jer će ga završiti sa učinkom od jedne pobede (u derbiju nad Bilbaoom), dva remija (Alaves i Leganes) i sada već dva uzastopna poraza (Lester i Atletiko).

U ovom meču nastupila su dvojica Crnogoraca, bivših igrača Partizana, a razlog za slavlje imao je Stefan Savić, član odbrane Atletika koja je poklekla u 85. minutu, golom Argentinca Koreje, kada je pobednik uveliko bio odlučen.

Savić je odigrao ceo meč za domaće, dok je Stevan Jovetić istrčao na teren u Seviljinom dresu u 46. minutu, ali ni ta reakcija Horhea Sampaolija nije bila dovoljna bar za bod njegovog tima.