Kenš Tosun razgalio Turke

Pred meč Hrvatska - Ukrajina, Turci su uradili svoj deo posla i prišli liderima grupe.

Napadač Bešiktaša Kenš Tosun, na današnji dan, 24. marta 2016. godine, postigao je dva gola u pobedi Turske nad Švedskom od 2:1 i to mu je, uz pogodak u meču s Katarom završenom istim rezltatom, bio kompletan golgeterski učinak u nacionalnom timu.

U takmičarskim mečevima, a do večeras ih je odigrao deset, nije uspeo da se upiše u strelce.

Izgleda da mu je 24. mart srećan dan.

Golovima Tosuna u 9. i 13. minutu, Turci su u Antaliji pobedili nejaku Finsku rezultatom 2:0 (2:0) i pojačali pritisak na Hrvatsku i Ukrajinu, koja će se u okviru Grupe I sastati kasnije večeras.

Turska: Babadžan - Gonul, Toprak, Topal, Kojbaši - Inan, Turan - Šen, Mali (Jokuslu), Šahan (Mor) – Tosun.

Finska: Hradecki - Arkivuo, Arajuri, Moisander, Uronen - Ring, Matila (Jagubi), Lod, Hatemaj - Puki, Pohjanpalo (Markanen).

Posle remija u mečevima sa Hrvatskom (1:1) i Ukrajinom (2:2), a onda i poraza na Islandu (2:0), ekipa koju je u međuvremenu preuzeo "večiti selektor" Fatih Terim vezala je dve pobede u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji: takozvano Kosovo 2:0, Finska 2:0.

Tosun (25) briljira ove sezone u dresu Bešiktaša, u koji je došao 2014. kao slobodan igrač iz Gacijantepspora. Terim ga je uvrstio u startnu postavu usled 20 golova na 37 nastupa za Bešiktaš od prošlog leta i 183 centimetara visoki napadač mu se adekvatno zahvalio.

Turska će narednu utakmicu u kvalifikacijama za Mundijal odigrati 10. juna protiv reprezentacije takozvanog Kosova, u Albaniji.

Inače, Turci su dali dva gola iz dva šuta u okvir gola, ostavljajući Lukasa Hradeckog bez odbrane tokom 90 i "kusur" minuta. Finci su posle startnog remija sa Kosovarima 1:1 vezali i četvrti poraz, a kuriozitet je da su u prethodne dve utakmice u Turskoj beležili pobede - 0:1, 2:3.