Robi uspeo što nije niko, ali je izgubio

Nedelja popodne bila je rezervisana za četiri meča evropskih kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo u Rusiju 2018. godine. Ovo su rezultati...

Fudbaleri Nemačke žele da ove kvalifikacije za Svetsko prvenstvo završe sa svim pobedama, a uoči gostovanja Azerbejdžanu, osim maksimalnog učinka, nisu primili niti jedan gol!

Tu tradiciju, koja je trajala 391 minut prekinuo je Dimitrij Nazarov posle odlične kontre reprezentacije koju sa klupe predvodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki, ali poravnanje rezultata koje je izdejstovao ovaj fudbaler potrajalo je samo pet minuta.

Na pogodak Andrea Širlea, iz 19. minuta, nastavili su se Tomas Miler u 36. i Mario Gomez u 45, i opet fudbaler Borusije iz Dortmunda, u 81. minutu, drugi put na pas Jonasa Hektora.

Na kraju, za nastavak serije "pancera": Azerbejdžan - Nemačka 1:4 (1:3).

Nemačka je sem primljenog gola nakon vrlo loše reakcije odbrane i "ispadanja" Samija Kedire koji je bio u direktnom duelu sa Nazarovim - u potpunosti kontrolisala tok meča i mogla da postigne i više golova, a ova će se smestiti u punu fioku Joahima Leva sa nazivom "rutinske".

Rutinski trijumf ostvarila je i reprezentacija Engleske koja je na "Vembliju" savladala Litvaniju golovima Džermejna Defoa, koji je postigao gol za reprezentaciju posle osam godina, odnosno "zvezde prethodne sezone" Džejmija Vardija, pa su njih dvojica na pravi način odmenili najboljeg engleskog špica Harija Kejna koji je povređen.

Eksperiment iz prijateljskog meča protiv Nemačke, sa formacijom 3-4-3, bio je previše riskantan za ovaj meč, pa se Garet Sautgejt odlučio za "proverenu" igru 4-2-3-1.

Trijumfe su zabeležili i Jermenija protiv Kazahstana (2:0), odnosno Češka koja je ubedljivo "tukla" nejaki San Marino, pred njihovim navijačima, sa šest golova u mreži,