Nismo džabe čekali dve nedelje...

U premijernom meču 29. kola Primere, fudbaleri Espanjola savladali Betis u meču koji je postao uzbudljiv tek u finišu.

Iskusni špic Ruben Kastro prekinuo je uspavanku na stadionu "Viktor Sančez del Amo".

Ovaj 35-godišnji napadač je postigao svoj 144. pogodak u dresu Real Betisa, a čak 225. u karijeri koja je počela na početku ovog milenijuma, pošto je u 78. minutu precizno izveo jedanesterac i savladao golmana Espanjola Dijega Lopeza.

Međutim, na kraju nije on ispao heroj meča...

Havi Fuego se u deset minutu kasnije golom iskupio za napravljeni jedanaesterac, a potom je HoseAntonio Rejes, koji je poput Fuega 33-godišnjak, uspeo da donese pobedu svom timu u nadoknadi vremena: Espanjol - Betis 2:1!

Prva utakmica ovog 29. kola Primere je tako opravdala očekivanja.

Reprezentativna pauza je trajala dve nedelje i svi su se uželeli klupskog fudbala, a ovom pobedom ekipa Espanjola ide na visoko osmo mesto.

Real Betis, za koji je do 89. minuta igrao Darko Brašanac, ostaje na 13. mestu.